شناسه خبر: 9959

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9959

امام جمعه اهل سنت شهر تاریخی سیراف؛
حجاب نماد و پرچم اسلام و مایه امنیت و مصونیت است
شیخ حسین افروز: قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام تأکید دارد که زنان با حجاب و حیاء کامل در جامعه حاضر شوند تا از نظر سوء افراد بدبین در امان و مصون باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف باتوجه به هفته عفاف و حجاب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در اهمیت حجاب از منظر قرآن و احادیث و تصریح عالمان دین و اسلام به ایراد سخن پرداخت و گفت: پوشش بانوان در اسلام از مصلحت و حکمت برخوردار است و رعایت آن در حقیقت احترام به حقوق خود آنان است.

وی با اشاره به اینکه افرادی که خود را ملتزم به رعایت حجاب می‌دانند از آرامش روحی و روانی برخوردارند، افزود: زنان و دختران محجبه در اجتماع ارزش و احترام آنها بیشتر است و در خانواده از کانون گرم و پر مهر و محبت بیشتری بهرمند هستند.

خطیب جمعه گفت: زنان نیز همانند مردان برای نیازهای روزانه نیاز دارند که از خانه خارج شوند؛ لذا قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام تأکید دارد که زنان با حجاب و حیاء کامل در جامعه حاضر شوند تا از نظر سوء افراد بدبین در امان و مصون باشند.

شیخ افروز در ادامه سخنان متذکر شد: بانوان و زنان علی‌رغم نیازهای روزانه برای خروج از خانه، همچون مردان برای یادگیری مسائل شرعی و عبادی و فعالیت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی ناگزیر از حضور در جامعه و ارتباط با افراد گوناگون و مختلف دارند که در این صورت رعایت حجاب واجب و کاملا ضروری است.

امام جمعه اهل سنت سیراف حجاب را موجب خودسازی و تهذیب و حفظ نظام خانواده دانست و گفت: محبت زوجین بستگی به اعتقاد عملی به حجاب اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه پوشش اسلامی نمایانگر هویت اسلامی است، افزود: حجاب به عنوان نماد و پرچم اسلام شناخته می‌شود. کشورهای غربی با تهاجم به این اصل اسلام به دنبال ترویج بی‌بندوباری و لباس‌های نامناسب در میان زنان مسلمان هستند؛ بی‌شک در این برهه وظیفه و مسئولیت بانوان ما مضاعف و دوچندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست