شناسه خبر: 10932

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10932

مولوي عبيدالله جمالزايي:
حجاب یکی از شعائر برجسته دین اسلام است
امام جمعه اهل سنت رضا آباد راميان گفت: حجاب يکي از شعائر برجسته دين اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان،  مولوی عبیدالله جمالزایی به مناسبت روز عفاف و حجاب  به خبرنگار ما گفت: حجاب باعث می ‌شود که شخصیت و منش بانوان بیشتر به چشم آمده و باعث ارزشمندتر شدن مقام اسلامی بانوان در جامعه شود.
وی با بیان اینکه، حجاب به عنوان یکی از شعائر برجسته دین اسلام می باشد، تصریح نمود: حجاب همواره بخشی عمده از رسالت انبیاء و اولیاء بوده است به طوری که یکی از وظایف علمای دین و جامعه مقوله عفاف است.
امام جمعه اهل سنت رضا آباد رامیان اظهار نمود: اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری های جسمی و روانی می داند.
مولوی عبیدالله جمالزایی با اشاره به اینکه، از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلکه مردان نیز باید آن را رعایت نمایند، افزود: دین مبین اسلام حجاب را به عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای شخصیت فردی و تحکیم بنیان خانوادگی و عفت و اخلاق اجتماعی بر زنان و مردان واجب فرموده است.
وی با بیان اینکه، بی بندباری و بی حجابی باعث فروپاشی خانواده می گردد افزود: بی بندباری و بی حجابی در آخر سبب جدایی زوجین خواهد شد و لازم است برای جلوگیری از این امر چه مردان و چه زنان حجاب و عفاف را رعایت بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست