شناسه خبر: 12909

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12909

امام جمعه و جماعت مسجد نور ارومیه
حجاج عزیز برای همه مسلمانان دعا کنند
باباصفری گفت:حج فریضه ای است که از زمان خلقت انسان تا به امروزه خداوند ادای آن را بر تمام امت ها لازم شمرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا محمد سعید باباصفری امام جمعه و جماعت اهل سنت مسجد نور ارومیه در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته اشاره به فضایل حج و جایگاه رفیع آن در اسلام ابراز داشت وگفت: حج فریضه ای است که از زمان خلقت انسان تا به امروزه خداوند ادای آن را بر تمام امت ها لازم شمرده است.

وی بیان کرد: اولین شخصی که حج بیت الله را انجام داد حضرت آدم علیه السلام بودند و بعد از ایشان نیز تمام انبیا فریضه حج را انجام داده اند.

و همچنین طبق آیه شریفه «… وَلِلَّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَیْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَیْهِ سَبِیلًا… »، ادای مناسک حج بر تک تک افراد این امت اگر استطاعت مالی داشته باشند فرض گردیده است

باباصفری با برشمردن آیات و احادیث نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و سلم، انکار فریضه حج را سبب کفر و خروج از اسلام دانست.

ماموستا باباصفری در ادامه گفت: حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم در پاسخ به سوال حضرت عایشه صدیقه رضی الله عنها فرمودند که جهاد زنان این امت، حج است.

خطیب جمعه افزود: کسی که حجش را با گناه و معصیت و فسق و فجور آلوده نکند و وقتی از سفر حج بازگشت،خودش را از تمام معاصی و گناهان دور کند حجش، حجی مبرور است و طبق حدیث رسول خدا صلی الله علیه و سلم مانند کسی است که تازه متولد شده است.

امام جمعه و جماعت مسجد نور ارومیه، در پایان توصیه هایی را خطاب به حجاج عزیز بیت الله الشریف داشت و گفت: حجاج گرامی سعی کنید که وقت خودتان را برای خرید و رفتن به بازار هدر ندهید، مشغول عبادت و ذکر و دعا باشید، فرصت را از دست ندهید. دعا برای مسلمانان، پدر، مادر، ماموستایان و اساتیدتان را از یاد نبرید

وی گفت:حجاج گرامی سعی کنند با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وضع موجود از اسراف در خرید سوغاتی دوری کنند و اگر میخواهند حتما سوغاتی و هدیه ای هم بیاورند، آب زمزم بهترین هدیه است

ایشان در ادامه از تجمع مردم در فرودگاه ها هنگام بازگشت حجاج، پرده نویسی، چشم و هم چشمی، اجاره تالار، کشتن و ذبح حیوانات برای حاجی، مردم را برحذر داشتند و برای حجاج دعای سلامتی نموده و توفیقاتشان را از خداوند منان خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست