شناسه خبر: 11306

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11306

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر:
حج افضل عبادات در نزد خداوند متعال است
مولوي عبدالسلام گرگيج گفت: کسی که برای خشنودی خداوند به حج برود و مرتکب گناه نشود به وطن و محل اقامتش برمی گردد بمانند نوزادي است كه تازه از مادر متولد شده یعنی تمام گناهانش بخشیده ومعاف می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی عبدالسلام گرگیج خطیب این هفته نمازجمعه اهل سنت نیل شهر حج را سفر معنوی و با ارزشی دانست که مومنان در آن قرار می گیرند و افزود: فضای جامعه این روزها فضای حج است و ضیوف الرحمان سالهای سال در انتظار این سفر مبارک هستند.

وی افزود: حج رکن پنجم اسلام است و در سال نهم هجری مناسک حج فرض شده است. حج مدرسه تربیتی و مدرسه اخلاقی است و حجاج در این مدرسه ساخته و تربیت می شوند و به جامعه اسلامی ترزیق می شوند.

ایشان با بیان اینکه سوغات اطاعت رب‌ العالمین و عشق  به معبود و انفاق در راه خدا مهمترین سوغات حج می باشد اظهار داشت: حاجی و زائرخانه خدا با باری از گناه به این سفر معنوی می‌رود و سبکبار و با قلبی نورانی و اخلاق حسنه بر می گردد و باید  اینطوری هم باشد و اگر این چنین نباشد این درس را بدرستی در این سفر حج نیاموخته است.

مولوی گرگیج ابراز داشت: حج عبادت ویژه و خاص است و حجاج بیت الله الحرام مشغول به طاعت و عبادت می شوند و به قول حضرت ابراهیم انی ذاهب الی الله حاجی به سمت خدا رهسپار می شود جهت انجام مناسک واعمال حج وفریضه حج عبادت ویژه و خاص است که مجموعه ای از عبادت ها را در خود جمع کرده است و حج افضل عبادتهاست.

خطیب جمعه اهل سنت نیل شهر با بیان روایتی از پیامبر اکرم افزود: رسول مکرم اسلام فرموده اند، کسی که برای خشنودی خداوند به حج برود و مرتکب گناه نشود به وطن و محل اقامتش برمی گردد بمانند نوزادی است که تازه از مادر متولد شده یعنی تمام گناهانش بخشیده ومعاف می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست