امام جمعه سنندج
حج امسال نماد قدرت مسلمانان در برابر استکبار است/حج بزرگترین ظرفیت برای اتحاد مسلمانان است
امام جمعه سنندج گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حج امسال نماد قدرت مسلمانان در برابر استکبار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی با تبریک عید قربان به تمام مسلمانان جهان به پیام مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام موسم حج امسال خطاب به مسلمانان فرموده اند حج امسال نمایش قدرت در برابر مستکبران جهان است.

وی تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در این پیام اشاره فرموده اند به حقیقت استکبار جهانی کانون و مرکز فساد و ظلم و تضعیف حقوق انسان ها هستند.

وی افزود: استکبار جهانی به عنوان مدعیان حقوق بشر به سمت هر کشور و جامعه ای یورش برده اند جنایت های بزرگی را رقم زده اند که قابل توجیه نیست.

وی با بیان اینکه حج کنگره ای بزرگ و نمود وحدت مسلمانان است، گفت: مسلمانان باید با اتحاد و همبستگی در برابر هجمه های دشمنان جهان اسلام ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: مسلمانان جهان در گوشه و کنار این جهان مورد ظلم و ستم این مدعیان حقوق بشر قرار گرفته و تن بسیاری از کشورهای اسلامی زخمی از کینه و ظلم آنان است.

وی به ضرورت حفظ وحدت از دیدگاه قرآن اشاره و با بیان اینکه خداوند در قرآن خطاب به مسلمانان می فرماید «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمِیعاً وَ لاَ تَفَرَّقُوا» عنوان کرد: بر این اساس مسلمانان همگی باید حول یک محور جمع شوند و حرکت نمایند تا وحدتشان حفظ شده و از هرگونه تفرقه جلوگیری شود.

امام جمعه سنندج گفت: همه مسلمانان باید این آیه را خط مش و حرکت خود قرار دهند و با وحدت، مودت، برادری و برابری در مقابل دشمنان ایستادگی و محکم پشت هم قرار گیرند.

وی تصریح کرد: اگر امت اسلامی به ریسمان الهی دست بگیرند و وحدت را سرلوحه خود قرار دهند در برابر تمام هجمه های دشمنان اسلام ایمن خواهند بود.

وی با تاکید بر حفظ وحدت در جهان اسلام گفت: دشمن از هر طریقی در تلاش است مسلمانان را از هم جدا کند در هر نقطه از جهان که انسان مسلمان لطمه بخورد مانند این است که تمام جهان اسلام لطمه خورده است.

امام جمعه سنندج در ادامه با بیان اینکه کنگره حج بزرگترین ظرفیت برای اتحاد، یکدلی و شناخت مسلمانان جهان از همدیگر است، گفت: اینکه خداوند یک نقطه را برای تجمع همه مسلمانان مشخص کرده است نشان از اهمیت اتحاد و انسجام و به هم پیوستن مسلمانان جهان اسلام است.

وی اضافه کرد: تجمع مسلمانان جهان در کنگره حج ابراهیمی قدرت و عظمت مسلمانان را به تمام جهانیان نشان می دهد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم در حدیثی می فرماید مسئله مسلمانان نسبت به مسلمانان رحم و مروت است، گفت: ؛ در هر نقطه از جهان که انسان مسلمان لطمه بخورد مانند این است که تمام جهان اسلام لطمه خورده و لطمه به پیکر اسلام است؛ لذا باید این مسئله غمخواری و یکپارچگی را گسترش دهیم و میان مسلمانان تقویت کنیم تا بشریت بداند دین اسلام چه دین رحمت، عدالت ، مساوات ، ترحم ، وحدت ، اخوت ، برادری و ضد سلطه گری است..

امام جمعه سنندج تصریح کرد: قطعا همانطور که رهبر ایران فرموده اند حج ابراهیمی رزمایش قدرت مسلمانان در برابر جهان استکبار است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با تمام وجود از وحدت مسلمانان در هراس هستند، گفت: همه مسلمانان باید با توجه به نکات کلیدی پیام رهبر انقلاب در کنار هم قرار گرفته و با دست در دست هم دادند و دشمنان اسلام را که از هر فرصتی برای زخمی کردن پیکر اسلام تلاش می کنند را مایوس و ناامید کنند.

وی اضافه کرد: نقش وحدت و انسجام کشورهای مسلمان در مقابله با دشمنان همانطور که رهبر معظم انقلاب در پیامشان به حجاج عنوان کرده اند بسیار مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه همه مسلمانان باید وحدت عملی را سرلوحه خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: مسلمانان جهان برای برون رفت از مشکلات همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید از شعارهای وحدت، به وحدت عملی برسند.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید با شناخت کامل دشمنان خود و حفظ وحدت و انسجام ملی در برابر تمام هجمه های دشمنان ایستادگی و توطئه های آنان را نقش برآب سازند.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: مسلمانان باید با وحدت آفرینی زمینه پیشرفت و اعتلای هرچه بیشتر جهان اسلام را فراهم سازند.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت حج که به حقیقت کنگره وحدت و انسجام مسلمانان است و همه مسلمانان در آن در هر رنگ و زبان یک رنگ و متحد در حضور خداوند قرار می گیرند برای اتحاد هرچه بیشتر جهان اسلام بهره گرفت.

وی به بخش دیگر پیام مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به حجاج و مسلمانان جهان گریزی زد و گفت: رهبر انقلاب اسلامی در این پیام می فرماید«حج ابراهیمی پدیده شکوهمند و روشن و منور اسلامی در برابر جاهلیت و تمدن غرب است» این کلید واژه بسیار مهمی است که باید مورد توجه همه مسلمانان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این در کنار هم قرار گرفتند بدون هیچ وجه تمایز از سیاه و سفید و اقشار مختلف مسلمان در کنار هم نمود روشنی از نگاه برابر و دور از تبعیض دین اسلام به انسان ها است.

مسلمانان جهان با برأت از مشرکین زمینه شکست شیطان بزرگ را فراهم سازند

وی تصریح کرد: مسلمانان جهان در حج ابراهیمی امسال باید با برأت از مشرکین و حفظ اتحاد و انسجام شیطان بزرگ را که همان آمریکا و اسرائیل است ناکام و شکست دهند.

وی با اشاره به ویژگی های تمدن اسلامی و آنچه این تمدن برای انسان ها مورد توجه قرار داده گفت: در تمدن اسلامی ترحم، صلح، دوستی، مودت و برادری و برابری و موجب سعادت جامعه بشری می شود.

به گفته امام جمعه سنندج، تمدن غرب در مقابل تمدن اسلامی تنها خروجیش برای جهان بشریت نابودی و تباهی و تبعیض و ظلم به مظلوم و رشد هرچه بیشتر مستکبران است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه تمدن غرب هیچ وقت نمی تواند نجات بخش انسان ها باشد، گفت: تمدن غرب تمدنی خفقان و نژاد پرستی و ظلم به مظلوم و قدرت گرفتن استکبار با له کردن مظلومان است.

وی اضافه کرد: دین اسلام به چشم رحم و مروت به تمام انسان ها نگاه می کند و به همین دلیل در برابر ظالمان ایستادگی و پشتیبان مظلومین در هر نقطه این جهان است.

وی افزود: دین اسلام به چشم رحمت و برکت به تمام انسان ها نگاه می کند و نمود این موضوع را در نوع برخورد پیامبر این دین با انسان ها از فقیر و ثروتمند می توان دید.

امام جمعه سنندج گفت: نقش وحدت و انسجام کشورهای مسلمان نقش مهمی است هر نوع وحدت و اتحاد در بین ملل مسلمان موجب شکست و یاس و ناامیدی دشمنان می شود.

ماموستا رستمی با بیان اینکه دشمنان همواره از قرآن و مسجد و علما و جامعه روحانیون ترس دارد، گفت: بازگشت به دستورات دین اسلام و حرکت براساس آنچه در مکتب قرآن و رسول اکرم بر آن تاکید شده راه نجات جهان اسلام از مشکلات و توطئه های دشمنان است.

فهرست