خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم :
حج عبادتی است که قلب و جسم و جان و مال انسان مومن را در ادای این عبادت با یکدیگر هماهنگ می کند
حجت الاسلام بابک یعقوبی در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با اشاره به اینکه در ایام حج قرار داریم، گفت: حجاج بزرگوار از ممالک اسلامی، هم چنین از کشور و منطقه ما به سرزمین وحی رفته و امیدوارند خداوند بزرگ حج ابراهیمی را برای ما و شما نمازگزاران عنایت فرماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان : حجت الاسلام بابک یعقوبی در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در ایام حج قرار داریم، گفت: حجاج بزرگوار از ممالک اسلامی، هم چنین از کشور و منطقه ما به سرزمین وحی رفته و امیدوارند خداوند بزرگ حج ابراهیمی را برای ما و شما نمازگزاران عنایت فرماید.

وی با بیان اینکه هدف از خلقت نظام هستی تکامل انسان است، اضافه کرد: انسان باید با استفاده از نعمت ها و امکانات موجود در جهان هستی، استعداد های نهفته اش را رشد دهد و شکوفا کند و به صفات، رفتار و کردارش رنگ خدایی ببخشد و در یک کلام خداگونه شود و در نهایت مسئولیت سنگین خلافت الهی را در روی زمین بر عهده گیرد.

امام جمعه موقت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم، دین اسلام را برنامه ای کامل برای انجام مسئولیت بزرگ الهی دانست و خاطر نشان کرد: رسول خدا (ص) در حدیثی پایه های اصلی اسلام را بر شمرده اند که یکی از این پایه ها حج می باشد و حج در لغت به معنای قصد و آهنگ مسافرت کردن است و در اصطلاح مسافرت فرد مسلمان به سوی بیت الله الحرام است.

وی با تاکید بر اینکه حج عبادتی است که قلب و جسم و جان و مال انسان مومن را در ادای این عبادت با یکدیگر هماهنگ می کند، اظهار داشت: مسلمانانی که از توانایی کافی برای ادای این عبادت برخوردارند، در زمان و مکان مشخص آن را جهت اطاعت خداوندی و جلب رضایتش انجام می دهند.

حجت الاسلام بابک یعقوبی، افزود: حج با قصد و نیت خالصانه و با بیرون آوردن لباس های دوخته شده و جدا شدن از مظاهر آراستگی و اشرافی گری آغاز و در نهایت با طواف الواداع پایان می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست