شناسه خبر: 12784

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12784

امام جمعه و جماعت مسجد کلتپه بوکان
حج مظهر اقتدارو اتحاد مسلمین است
یکی از فضایل مسجد الحرام ، ثواب نماز در مسجدالحرام از صدها نماز درخانه ثوابش بیشتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،ماموستا محمد معروفی انور امام جمعه و جماعت مسجد کلتپه بوکان با تبریک روز مسجدگفت: خداوند متعال در آیه ۲۷ حج می فرمایند:وَأَذِّنْ فِی النَّاسِ بِالْحَجِّ یَأْتُوکَ رِجَالًا وَعَلَىٰ کُلِّ ضَامِرٍ یَأْتِینَ مِنْ کُلِّ فَجٍّ عَمِیقٍ در میان مردم به (اداء مناسک) حج اعلام کن تا خلق پیاده و سواره بر شتران لاغر اندام تیزرو از هر راه دور به سوی تو جمع آیند.

وی گفت : علمایان دین فرموده اند حج هم روزه هم زکات و هم جهاد و هم تمامی فروع دین درآن موجود است

ماموستا محمد معروفی انور به موضوع بیت الله اشاره کرد و افزود ؛ بیت الله مرکز مشترک همه ی مسلمین است و همه مشترک از یک لباس استفاده و به دور کعبه الله طواف میکنند و تمامی مسلمین از تمامی ممالک در خانه ی خدا گرد می آیند.

امام جمعه و جماعت گفت : یکی از فواید حج مظهر اقتدارو اتحاد مسلمین است بطوریکه همه حجاج باهمه ی نژاد و مقام و … یکسان هستند و یک صدا با خدای خویش بیعت میکنند.

معروفی بیان کرد: یکی از فضایل مسجد الحرام ، ثواب نماز در مسجدالحرام از صدها نماز درخانه ثوابش بیشتر است.

وی با اشاره به ارکان حج افزود: با استناد به حدیث مبارک رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که میفرمایند: درعالم هستی دونقطه مبارک ترین نقطه ها هستند مکه که کعبه الله در آن است و مدینه بخاطر این است که روضه ی شریفه ی پیامبر(ص) درآن است.

ماموستا معروفی در ادامه گفت: یکی از فروع دین و یکی از ارکان دین حج است هرکسی توانایی مالی وجسمی دارد واجب است یک بار آن را انجام دهد و به آن مکان مقدس مشرف شود. که ایجاد اتحاد و اقتدار  بین مسلمین  را از برکات حج برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست