شناسه خبر: 9913

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9913

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:
حج نماد وحدت بین مسلمانان جهان است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حج نماد وحدت و همبستگی مسلمانان شیعه و سنی در مقابل دشمنان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا فایق رستمی در همایش بزرگ هفته حج شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران که با حضور ۷۰۰ نفر از زائران و عوامل اجرایی در سالن سینما بهمن این شهر برگزار شد، با بیان اینکه هیچ مراسمی به‌اندازه مراسم حج معنوی نبوده است، اظهار کرد: حج نماد وحدت و همبستگی مسلمانان شیعه و سنی در مقابل دشمنان اسلام است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: زائر باید با اخلاص در خانه خدا حضور پیدا کنند و هرگز از رحمت خداوند ناامید نشوند و مطمن باشند خداوند از گناهان آنها می‌گذرد از این رو باید قلبا به برکت و رحمت خدا امیدوار باشد.

ماموستا رستمی با بیان اینکه افرادی که در این سفر به رحمت خدا می‌روند پاداش و ثواب آن تا قیامت برایشان نوشته می‌شود، گفت: ذکر لبیک «الله‌کبر» همانند سربازان در خط جنگ حاوی پیروزی و حماسه بوده و زائران باید به آن توجه کنند.

وی به برخی از اداب قبل از رفتن به حج اشاره کرد و عنوان داشت: زائران قبل از مراسم حج باید هرنوع پرنده‌ای که در خانه دارند را آزاد یا بفروشند تا مراسم حج آنها کامل انجام شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با استناد به آیات قرآن در مورد توجه به تقوای الهی و عمل صالح، افزود: عمل صالح ایمان‌داران ریشه در زمین داشته اما آثار آن در آسمان است.

ماموستا رستمی اضافه کرد: در مراسم حج ملائکه آسمان ششم همراه حجاج خانه خدا را زیارت می‌کنند و این از برکات و عظمت این سفر معنوی است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خانه خدا را محل تولد نور، مدینه منوره و نشانه برابری افراد است، اذعان داشت: حج سفری برای یادآوری محل فداکاری صحابه و میدان حشر است که در این مکان مقدس در راه دفاع از اسلام و بسط و گسترش این دین الهی تلاش و ایثار و فداکاری کردند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری به اهمیت روز عرفه و وضعیت شیطان در این روز از دیدگاه دین و قرآن پرداخت و اذعان داشت:‌ شیطان در هیچ روزی به اندازه روز عرفه ذلیل نمی‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست