شناسه خبر: 4633

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4633

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان
حراست از نظام مهم‌ترین معروف در شرایط فعلی است
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: حراست از  نظام جمهوری اسلامی و تداوم اقتدار آن مهم‌ترین معروف در شرایط فعلی است که لازمه تحقق این مهم وجود افراد پویا و متعهد است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سنندج که در فرمانداری سنندج برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر ترویج معروفات است و هیچ وقت دنبال مچ‌گیری نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: حراست از  نظام جمهوری اسلامی و تداوم اقتدار آن مهم‌ترین معروف در شرایط فعلی است که لازمه تحقق این مهم وجود افراد پویا و متعهد است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با تاکید براینکه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نباید خود را به مقابله با بدحجابی خلاصه کنیم، عنوان کرد: رعایت شئونات و حجاب اسلامی از اصول دین است و افراد خود باید این موضوع را رعایت کنند نباید توان و ظرفیت خود را به کار در این زمینه صرف کنیم.

وی با تاکید براینکه دیدگاه‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تغییر پیدا کند، عنوان کرد: برای تحقق اهداف در این حوزه باید از جناح بازی و سیاسی دوری کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: عدم تقابل سیاسی در مدیریت‌ها و تعامل بین مسئولان و دوری از جناحی‌نگری از نیازهای اساسی امروز جامعه ماست، گفت: تجربه ثابت کرده که جناح‌بازی‌های سیاسی موجب سوء استفاده دشمنان می‌شود.

الله‌مرادی با تاکید بر حفظ اتحاد هرچه بیشتر در بین مردم و مسوولان گفت: اتحاد و همبستگی بین مسوولان و پای کار بودن مردم زمینه رفع مشکلات و تحقق اهداف در حوزه‌های مختلف را فراهم می‌سازد.

 الله‌مرادی اظهار داشت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها نسبت به رفع آسیب‌ها و معضلات اجتماعی باید بیش از گذشته تلاش کنند.

وی دلیل بدبینی برخی افراد به انجام امر به معروف و نهی از منکر را هم بیان کرد و اظهار داشت: این افراد اجرای این دو فریضه را سد راه منافع خود می‌بینند از این رو بستری ایجاد می‌کند که مردم به آمران به معروف و ناهیان از منکر بدبینانه نگاه کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: مسوولان باید امر به معروف و نهی از منکر را از خود آغاز کنند و به بقیه جامعه نیز تعمیم دهند.

وی در ادامه از بی‌توجهی به جایگاه شوراها انتقاد کرد و گفت:  شوراها حلقه ارتباطی بین مردم و مسولان هستند و توجه به جایگاه آنها می‌تواند بسر بخش زیادی از مشکلات موجود در جامعه را فراهم سازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست