خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه:
حرمت‌شکنان ماه رمضان حساب آخرت خود را از نیکی خالی می‌کنند
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: افرادی که در این ماه از گرفتن روزه سر باز می‌زنند و حرمت ماه رمضان و روزه داران را می‌شکند حساب آخرت خود را از نیکی خالی و عذاب قیامت را باید به جان بخرند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جهانبخش رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قروه به محرومین و ایتام قدردانی و با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک دارای فضایل بسیار زیادی برای مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت رسول اکرم (ص) در باره فضائل این ماه می‌فرمایند «اگر امتم می‌دانستند که ماه رمضان چقدر فضیلت و برکت دارد در هنگام عید فطر تا فرارسیدن رمضان سال آینده انتظار آمدنش را می‌کشند».

امام جمعه موقت قروه افزود: افرادی که در این ماه از گرفتن روزه سر باز می‌زنند و حرمت ماه رمضان و روزه داران را می‌شکند حساب آخرت خود را از نیکی خالی و عذاب قیامت را باید به جان بخرند.

ماموستا رحیمی با بیان اینکه خداوند متعال در بهشت بابی را به نام باب الریان قرار داده است که فقط مختص روزه‌داران ماه مبارک رمضان است،گفت: پس تا آنجایی که در توان داریم، باید در این ماه به استغفار و گفتن اذکار مستحب بپردازیم.

ماموستا رحیمی دهه آخر ماه مبارک رمضان را طبق فرمایش پیامبر (ص) دهه رهایی از آتش جهنم عنوان کرد و بیان داشت که در این دهه شب‌های لیالی قدر وجود دارد که این شب‌ها فضیلت و ارزش ماه رمضان را چند برابر کرده است، عبادت در این شب برابر با هزار ماه است.

ماموستا رحیمی اضافه کرد: طبق فتوای شورای زکات استان حد اقل سر فطره ۶ هزار تومان و حداقل فدیه ۲ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست