شناسه خبر: 23557

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=23557

خطیب جمعه اهل سنت بندر چارک استان هرمزگان:
حریت وآزادی زنان منوط به حفظ حجاب است
«شیخ مسعود راهبر» با اشاره به اینکه در نظام اسلامی حفظ حجاب به یک فرهنگ غنی اسلامی تبدیل شده است، گفت: حریت وآزادی زنان منوط و مشروط به حفظ حجاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ مسعود راهبر، خطیب جمعه اهل سنت بندرچارک واقع در خطه خلیج نیلگون همیشه فارس، در خطبه های نماز جمعه، نوزدهم مهر ماه با اشاره به اینکه همه شهروندان باید مقوله حجاب وحفظ شئونات اسلامی را جدی بگیرند، اظهار داشت: حجاب یک امر مهم وضروری در جامعه اسلامی است.

“شیخ راهبر” با اشاره به آیه قرآن خطاب به پبامبر(ص) « یا ایها النبی قل لازواجک وبناتک ونساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن؛ ای پیامبر به همسرانت ودخترانت وزنان مومنان بگو خودرا با جلباب روسری بزرگ بپوشانند» افزود: باتوجه به تعالیم اسلام و روایات متعدد، تاکید فراوانی بر حفظ حجاب شده است.

خطیب جمعه بندر چارک با اشاره به اینکه در نظام اسلامی حفظ حجاب به یک فرهنگ غنی اسلامی تبدیل شده است، تاکید کرد: حریت وآزادی زنان منوط و مشروط به حفظ حجاب است.

وی ادامه داد: عده ای مزدور این امر الهی را نپذیرفته و زنان جامعه را به سرپیچی از فرمان الهی  و دعوت به بی حجابی تحریک کرده و  ناهنجاریهای اجتماعی ایجاد میکنند.

شیخ راهبر با اشاره جایگاه رفیع زنان محجبه در جامعه و سرای آخرت و نقش آنان در تربیت نسل پویا و انقلابی، جوانان را به انتخاب همسران محجبه و عفیف توصیه کرد.

وی در پایان خطبه ضمن اشاره به نقش آحاد ملت در حفظ امنیت جامعه، هفته نیروی انتظامی را به سبز پوشان جامعه که سهم بسزایی در ایجاد امنیت و آسایش جامعه داشته، تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست