مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
حضرت خدیجه(س) همه سرمایه و هستی خود را در راه اسلام و پیامبر خرج کرد
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: حضرت خدیجه(س) هرچه داشت در طبق اخلاص گذاشت و همه سرمایه و هستی خود را در راه اسلام و پیامبر بزرگوار اسلام (ص) خرج کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام عسکری در در جمع کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار کرد: هر روز به همت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با کمک صدا و سیما مسابقه قرآنی از یک جزء قرآن برگزار می‌شود.

وی از استقبال بسیار خوب مردم از این مسابقات قرآنی ابراز خرسندی کرد و گفت: تا این لحظه ۳۰ هزار پیامک برای سامانه مرکز بزرگ در راستای شرکت در این مسابقه از سوی مخاطبین ارسال شده است.

مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: بنا بود هر روزه ۵ نفر به عنوان برگزیدگان شرکت در این مسابقات انتخاب شود اما براساس تصمیمات گرفته شده به ازای هر یک‌هزار نفر یک برگزیده انتخاب می‌شود.

وی برگزاری مسابقه کتابخوانی برای پرسنل مرکز بزرگ را از دیگر برنامه‌های پیش رو معرفی کرد و گفت: منابع این مسابقه نیز به زودی از طریق اتوماسیون اداری ابلاغ می‌شود.

مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه با اشاره به سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) اذعان کرد: این بانوی بزرگ اسلام هرچه داشت در طبق اخلاص گذاشت و همه سرمایه و هستی خود را در راه اسلام و پیامبر بزرگوار اسلام (ص) خرج کرد.

وی تصریح کرد: حضرت خدیجه (ص) شخصیت بی‌نظیری است که قبل از ازدواج با پیامبر اسلام بین قریش القاب بزرگی داشته است.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) قبل از ازدواج با پیامبر القابی مانند طاهره و شاهزاده خانم در بین مردم قریش داشته است، گفت: حضرت خدیجه قبل از ازدواج با پیامبر اسلام و حتی قبل از دین اسلام ملقب به این القاب بوده است.

وی اذعان کرد: حضرت خدیجه(س) بزرگ بانویی بودند که در راه دین اسلام همه هستی و مال خود را تقدیم اسلام کرد و نقش مهمی در گسترش دین اسلام داشته است.

وی تصریح کرد: براساس آنچه مفسران نوشته‌اند، فداکاری ها و اموال و دارایی‌های حضرت خدیجه در پیشرفت دین اسلام نقش به سزایی داشت.

مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: حضرت خدیجه (س) قبل از دین اسلام براساس آنچه در تاریخ وجود دارد، موحد و یکتا پرست بوده است.

وی به برخی وصیت‌های حضرت خدیجه(س) هم گریزی زد و افزود: طلب بخشش از پیامبر، مراقبت از حضرت فاطمه (س) و پرکردن جای خالی مادر و قرار دادن لباس پیامبر در هنگام نزول وحی در قبر برای نجات از ترس قبر، سه وصیت حضرت خدیجه در هنگام رحلت به پیامبر اسلام(ص) و حضرت فاطمه(س) بوده است.

فهرست