امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه:
حضرت علی(ع) داماد پیامبر و شخصیتی محبوب و دست پرورده ایشان و از دیدگاه اهل سنت، چهارمین خلیفه مسلمانان است
مولوي عبدالکریم علی بائی گفت: رشادتها، دلیریها، فقاهت، عدالت و تواضع حضرت علی(ع) باید سرمشق زندگی ما باشد که پیامبر (ص) در منزلت سیدنا علی فرمودند،[انا مدینه العلم و علی بابها.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی عبدالکریم علی بایی، امام جمعه اهل سنت مشهد ریزه در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت علی(ع) اظهار داشت: حضرت علی(ع) داماد پیامبر و شخصیتی محبوب و دست پرورده ایشان و از دیدگاه اهل سنت، چهارمین خلیفه مسلمانان است که در بهترین زمان و بهترین مکان شهد شهادت را نوشیدند و به ملاقات پروردگار شتافتند.

وی افزود: رشادتها، دلیریها، فقاهت، عدالت و تواضع حضرت علی(ع) باید سرمشق زندگی ما باشد که پیامبر (ص) در منزلت سیدنا علی فرمودند،[انا مدینه العلم و علی بابها].

امام جمعه اهل سنت مشهدریزه با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برای شهدا علو درجات و برای رزمندگان و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس آرزوی صحت و سلامت نمود.

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم با اشاره به جنگ بدر در رمضان سال دوم هجری آن را مهمترین و سرنوشت سازترین جنگ مسلمانان با کفار دانست و گفت: در جنگ بدر مسلمانان بخاطر عده و تجهیزات و آرایش جنگی پیروز نشدند بلکه بخاطر اطاعت از خدا و رسول فتح و نصرت نصیبشان شد. اعتماد و توکل به وعده خداوند و گفتار پیامبر و دعا و تصرع و با قدرت ایمان اصحاب بدر را در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز نمود و اگر امروز مسلمانان ضعیف هستند و در مقابل دشمنان شکست خورده و در مشکلات گرفتارند بخاطر این است که نیروی ایمانی و تقوای درونی مسلمان کاهش یافته است .

مولوی علی بایی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه امروز که کشور ما از سوی دشمنان مورد تهاجم فرهنگی، اقتصادی و تحریمهای ظالمانه قرار دارد می بایست وحدت را بیشتر از پیش مد نظر قرار داد،‌ اظهار داشت: در این برهه نیاز ما به وحدت، اتحاد و یکسویی بیش از گذشته است و اقدام برخی در بی اهانتی به مقدسات، به ضرر کشور و نظام و جامعه است و بین صفوف مسلمانان و اتحاد و وحدت جامعه رخنه ایجاد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست