عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
حضرت علی ابن ابیطالب (ع) مظهر کامل عدالت و مردانگی است
شیخ خلیل افرا در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه حضرت علی ابن ابیطالب (ع) مظهر عدالت و مردانگی و حماسه‌آفرینی است یادآور شد: اخلاق نیکوی ایشان زبانزد عام و خاص است و بالاترین حلم و صبر و بردباری متعلق به اوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت در مسجد جامع خلفای راشدین و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار شد.
خطیب جمعه در خطبه اول نماز آثار معنوی و فضایل شب قدر را در سخنان مبسوطی مورد اشاره قرار داد و گفت: شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است و خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز بنام سوره قدر نازل فرموده است تا این شب که قرآن در آن نازل و شب فرود ملائکه نام گرفته عباداتش از عبادت هزار شب برتر باشد.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  با تأکید بر لزوم  توجه به استفاده از این فضای معنوی ایجاد شده بیان کرد: شب قدر فرصتی زرین و طلائی برای شستشوی آئینه دل و فرصتی است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکوکاری را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله‌رحم را جایگزین قطع رحم نمائیم.
امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان ادامه داد: نیکو و شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر، ثواب دوچندان ببریم.
شیخ خلیل افرا در  خطبه دوم نماز ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت اسدالله الغالب حضرت علی ابن ابیطالب(رض)، پیرامون فضایل و مناقب آن حضرت  سخنانی بیان نمود و گفت: حضرت علی ابن ابیطالب ( ع ) مظهر عدالت و مردانگی و حماسه‌آفرینی است و اخلاق نیکوی ایشان زبانزد عام و خاص است، در تواضع و گذشت حضرت از  همگان سبقت گرفته و بالاترین حلم و صبر و بردباری متعلق به اوست و  ایشان معدن علم و  اخلاق و عمل  نیک است.
وی  در ادامه بیانات خود با اشاره به شرایط ویژه کشور گفت: شرایط امروز کشور به گونه ای است که نیاز به اصلاحات و اقدامات  جدی اقتصادی است  و شاید انجام این اصلاحات بتواند از فشارهای اقتصادی مردم  بکاهد.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر در ادامه  ضمن آرزوی توفیق برای مسئولین نظام در جهت غلبه بر مشکلات، خواستار اتحاد و انسجام و همدلی و اقدام عملی در جهت برون رفت از وضعیت اقتصادی و معیشتی فعلی مردم شد.
ایشان در پایان خطبه ضمن تبریک عظمت عملیات در  حماسه فتح خرمشهر اظهار کرد: خرمشهر نماد مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران اسلامی است؛ در حماسه بزرگ آزاد سازی خرمشهر دشمن به اشتباه محاسباتی خود پی برد و متوجه قدرت رزمندگان  ما شد.
ایشان با تآکید بر اینکه در جنگ نظامی با مقاومت و پایداری پیروز شدیم و بحول و قوه الهی در جنگ اقتصادی نیز با مقاومت و ایستادگی پیروز خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست