شناسه خبر: 6000

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6000

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا :
حضرت فاطمه (س) نور چشم پیامبر (ص) بود
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی با اشاره به اینکه در دهه دوم ماه مبارک رمضان قرار داریم و شب های قدر را پیش رو داریم ، گفت: امیدواریم از ایام باقی مانده این ماه مبارک و شب های قدر نهایت بهره را ببریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با اشاره به اینکه در دهه دوم ماه مبارک رمضان قرار داریم و شب های قدر را پیش رو داریم، گفت: امیدواریم از ایام باقی مانده این ماه مبارک و شب های قدر نهایت بهره را ببریم .

وی با بیان اینکه خطبه های این هفته به تبیین فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) اختصاص داده شده است، اظهار داشت: همانطور که همه می دانیم حضرت فاطمه (س) دختر گرامی رسول خدا (ص) بود و زهرا، بتول، مرضیه، مبارکه، طاهره و ام ابیها از القاب آن حضرت هستند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی شهرستان آستارا افزود: لقب بتول به آن معنی است که ایشان با تمام قلبشان متوجه خدا بوده اند و به دنیا ارزش قایل نبودند و لقب زهرا یعنی روشنی و درخشان و به آن دلیل است که وقتی حضرت فاطمه (س) به نماز بر می خواستند آنقدر نورانی بودند که لقب زهرا را به ایشان دادند.

وی در ادامه سخنان خود به بیان آیات و روایات در خصوص فضایل اهل بیت رسول اکرم (ص) و حضرت فاطمه (س) پرداخت و خاطر نشان کرد: رسول خدا (ص) در حدیثی فرمودند که فاطمه پاره تن من است و کسی که او را اذیت کند مرا اذیت کرده است و هم چنین در آیه ۳۳ سوره احزاب در شان اهل بیت رسول خدا (ص) نازل شده است.

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی با اشاره به روایتی دیگر از منابع اسلامی، گفت: خیلی از مردها به درجه کمال و نبوت و بزرگی رسیدند اما زنان معدودی بودند که به مقام کمال دست یافتند و فاطمه (س) از جمله آن زنان است که در روایات دینی و اسلامی آمده است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه خداوند نسل رسول خدا (ص) در حضرت فاطمه (س) قرار داده است، افزود: در کتب و منابع اهل سنت بجز سخن از کرامات و بزرگی حضرت فاطمه (س) وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست