حضور ماموستا دکتر قادری در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی
حاج ماموستا دکتر قادری در راستای جامه عمل پوشاندن به تعهدی اخلاقی که به مردم زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی داده بودند، که آنها را تنها نگذارند، مجدداً در این مناطق حاضر و با مردم و روحانیون برخی دیگر از روستاهای منطقه دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، روز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۸ حاج ماموستا دکتر قادری، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در راستای قولی که در روزهای پس از زلزله آبان ۹۶ به مردم و روحانیون مناطق زلزله زده داده بودند که آنها را تنها نخواهد گذاشت، مجدداً در شهرستانهای سرپل ذهاب و ثلاث باباحانی حضور و ضمن دیدار با روحانیون و مردم شهرهای سرپل ذهاب، ازگله و ثلاث باباجانی از روند بازسازی چند مسجد نیز بازدید کردند.

در این سفر یک روزه، ماموستا دکتر قادری و هیئت همراه با حضور در شهر سرپلذهاب با امام جمعه این شهر و جمعی از مردم شریف سرپل دیدار کردند، سپس در روستای “کوئیک حسن” از توابع سرپلذهاب حاضر و ضمن بازدید از مسجد در حال ساخت روستا با امام جمعه روستا دیدار کردند. در این دیدار که روحانی روستای امام عباس نیز حضور داشت، آقای ملا عظیم آزادی امام جمعه کوئیک کتاب “زندگی روی گسل های جوان” که شامل خاطراتش از زلزله آبان ۹۶ است را تقدیم ماموستا قادری کرد.

دیدار از روستای دره ژاله از توابع ازگله و دیدار با مردم این روستا برنامه بعدی سفر بود.حاج ماموستا قادری در بدو ورود به روستا با حضور در مسجد روستا که توسط خیرین شهرستان پاوه بازسازی شده است، نماز شکر به جای آوردند.

در ادامه نماز ظهر در مسجد جامع ازگله اقامه شد، بعد از اقامه نماز، ماموستا قادری در سخنانی کوتاه هدف خود و همراهانش را ازاین سفر دیدار با مردم این مناطق عنوان کردند و افزوند: بعد از زلزله آبان ۹۶ با خود عهدی بستیم که این مردم را در حد توان تنها نگذاریم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: خوشحالم که تا به امروز بر آن عهد پایبند بوده و هراز گاهی به دیدار این مردم شریف می آییم و امروز نیز در همین راستان آمده و خرسندیم که می بینیم اوضاع تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله زیادی ندارد.

دیدار با روحانیون شیخ صالح و مردم روستای اسپر برنامه دیگر سفر ماموستا دکتر ملا قادر قادری بود.

بعد از ملاقات با روحانیون بخش ازگله، امام جمعه پاوه و همراهان به دیدار روحانیون شهر تازه آباد رفتند که این دیدار پایان بخش برنامه سفر بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست