مدیر کاروان زیر سایه خورشید
حضور کاروان زیر سایه خورشید در ۲۷ کشور دنیا/اعزام ۵۰ کاروان به سراسر کشور
مدیر کاروان زیر سایه خورشید گفت:  هر ساله کاروان زیر سایه خورشید در ایام میلاد با سعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت در 27 کشور دنیا حضور می یابد که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا هیچ کاروانی به کشورهای خارجی اعزام نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، روح الله محرابیان اظهار کرد: کاروان زیر سایه خورشید از نهم تیرماه وارد استان شده و فردا با حضور در قروه به سفر پنج روزه خود پایان می‌دهد.

وی تصریح کرد: کاروان «زیر سایه خورشید» که به مناسبت دهه کرامت در کردستان حضور پیدا کرده پنج نفر هستند که گروه خوبی از خادمان حرم را تشکیل داده است.

وی افزود: این کاروان سال‌های گذشته به تمام شهرستان‌های استان کردستان سفر می‌کردند، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا فقط در ۶ شهرستان استان حضور می‌یابند.

وی اذعان داشت: کاروان «زیر سایه خورشید» از سال ۸۸ در ۸ استان کشور کار خود را آغاز کرد که گسترش فرهنگ زیارت از راه دور یکی از محوری‌ترین اهداف این کاروان‌ها است.

مدیر کاروان «زیر سایه خورشید» اعزامی به استان کردستان خاطرنشان کرد: اگر کسی نتواند بصورت فیزیکی برای زیارت به مشهد سفر کند، این کاروان زمینه زیارت مردم در هر جای ایران را فراهم کرده است.

وی افزود: بعد از یک سال به دلیل استقبال بالایی که از این طرح صورت گرفت گروه‌های بین‌المللی نیز به طرح اضافه شدند و تمامی ۳۱ استان کشور زیرپوشش قرار گرفت.

محرابیان تصریح کرد: این طرح با این دیدگاه از سال ۸۸ با ۸ استان کشور شروع شد و در آن سال ۸ کاروان به ۸ استان اعزام شدند و این کار در سال‌های بعد نیز استمرار پیدا کرد.

مدیر کاروان «زیر سایه خورشید» اعزامی بعه کردستان اظهار کرد: در بعد بین‌المللی نیز هر ساله ۲۷ کشور خارجی در ایام میلاد با سعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت زیرپوشش برنامه‌های این کاروان‌ها قرار می‌گیرد که البته امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا هیچ کاروانی به کشورهای خارجی اعزام نشد.

وی گفت: امسال در مجموع ۵۰ کاروان زیرسایه خورشید برای ۳۱ استان کشور در نظر گرفته شد با توجه گستردگی که در برخی استان‌ها وجود دارد دو کاروان به یک استان اعزام شدند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: کاروان‌ها در بدو ورود با نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان دیدار می‌کنند و گلزارهای شهدا عطرافشانی خواهند کرد و در ادامه در برنامه‌های پیش‌بینی شده شرکت می‌کنند.

فهرست