شناسه خبر: 101450

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=101450

مدیر موسسه شهدای غدیر ولایت وابسته به بیت شهدای تهرانی مقدم:
حفاظت از اصل مترقی ولایت فقیه و شعائر دینی وصیت‌ شهیدان است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حفاظت از اصل مترقی ولایت فقیه، شعائر دینی، تمامیت ارضی کشور، قانون اساسی و عمل به آن، از اصول بنیادین، انسان ساز و راه گشای وصیت‌نامه شهیدان در جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حمیدرضا قنبری‌دینارونددر همایش همدلی و هماهنگی نیروهای مسلح برای رسیدگی به امور خانواده@های شهدا و ایثارگران استان کردستان, اظهار کرد: ایران اسلامی، دشمنان زیادی در حوزه سیاسی و اعتقادی داشته که نیرو‌های مسلح غیور ایران اسلامی حافظان مرز و بوم کشور، سد محکمی در برابر این دشمنان در مرز‌های کشورمان هستند.

وی افزود: همه ما به سبب دشمنی‌های استکبار در مقابل استقرار، استقلال و صدور انقلاب اسلامی وظایف مضاعفی داریم و همواره در این راه افراد زیادی به شهادت رسیده‌اند.

مدیر موسسه شهدای غدیر ولایت وابسته به بیت شهدای تهرانی مقدم ادامه داد: دشمن با هجمه سنگین خود می‌خواست نظام نوپای ما را در نطفه خفه کند، اما این اندیشه دیرین الهی برگرفته از اندیشه امیرالمومنین (ع) است که با حضور تمام‌قد امت واحده و مجموعه‌های ناجا، سپاه، بسیج، ارتش، و حمایت‌های مردمی توانستیم هشت سال مبارزه همه جانبه‌ای را در مقابل استکبار داشته باشیم.

حجت الاسلام قنبری دیناروند یادآور شد: در همین راستا اندیشمندان این نظام با همفکری سرداران پشتیبان حریم ولایت، توانستند سناریوی دفاع از کشور را با همت شهید «حسن تهرانی مقدم» و با راه‌اندازی صنعت موشکی تاسیس کنند تا در مقابل دشمن کم نیاوریم و استقلال کشور را توسعه دهیم.

وی بیان کرد: ایادی استکبار با تاسیس اسلام داعشی تلاش کردند یک چهره منفور از اسلام ایجاد و از صدور انقلاب اسلامی جلوگیری کنند، چون به این باور رسیده‌اند که نظام ما هرگز کشورگشایی نمی‌کند، بلکه فرزندان رهبری عزیز زیر درس و مکتب ایشان جهل زدایی می‌کنند و بینش اسلامی را ترویج می‌دهند.

مدیر موسسه شهدای غدیر ولایت وابسته به بیت شهدای تهرانی مقدم گفت: امروز همه باید بدانند شهدا چه کار بزرگی کردند و خانواده گرانقدر آنان نیز باید همواره به مقام و جایگاهی که نصیب آنها شده افتخار کنند، چرا که با تربیت چنین فرزندان شجاع و مومنی توانسته‌اند، به تکلیف انسانی خود در سربلندی و عزت ملت ایران اسلامی به زیبایی هرچه تمامتر عمل کنند.

حجت الاسلام قنبری دیناروند اظهار کرد: شهدا برای حفاظت از کیان اسلامی با تمام وجود و با عشق به خدا در مقابل بیگانگان ایستادند و امروز وظیفه همه ما این است که با همه وجود برای زنده نگه داشتن آرمان‌های انقلاب از خط سرخ شهادت پیروی و همواره در مسیر والای شهیدان حرکت کنیم.

وی افزود: حفاظت از اصل مترقی ولایت فقیه، شعائر دینی، تمامیت ارضی کشور، قانون اساسی و عمل به آن، از اصول بنیادین، انسان ساز و راه گشای وصیت‌نامه شهیدان در جامعه اسلامی است که باید تمام تلاش خود را برای حراست از این اصول در سطح جامعه به کار گرفته و هرگز آرمان های شهیدان را با انگیزه های مادی ارزیابی نکنیم.

مدیر موسسه شهدای غدیر ولایت وابسته به بیت شهدای تهرانی مقدم ادامه داد: گام اول انقلاب را با تمام این سختی‌ها که ذکر شد سپری شد و امروز که در گام دوم انقلاب هستیم، راه شهدا، سیره شهدا و فکر شهدا باید سرلوحه کار خود قرار دهیم تا همچنان به پیروزی و موفقیت برسیم.

حجت الاسلام قنبری دیناروند یادآور شد: جوانان ما باید برای شکوفایی گام دوم انقلاب آماده باشند و در بینش اسلامی، دانش هسته ای دانش تسلیحاتی و دیگر حوزه ها همچنان در خط مقدم باشند تا بتوانیم استقلال کشور را همچنان حفظ کنیم.

فهرست