علمای اهل تسنن خراسان شمالی مطرح کردند؛
حفظ وحدت عامل مهم در استمرار پیروزی انقلاب اسلامی/ ضرورت انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان کشور
علمای اهل تسنن خراسان شمالی بر ضرورت حراست از آرمان های امام و مقام معظم رهبری در مقابله با دشمنان و حفظ وحدت تاکید کرده و بر ضرورت انتقال دستاورده های انقلاب اسلامی به نسل جوان تاکید کردند.حفظ وحدت عامل مهم در استمرار پیروزی انقلاب اسلامی/ ضرورت انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان کشور,

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، امام جمعه کهنه جلگه از توابع شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت: قرآن بر لزوم حفظ وحدت مسلمین، تاکید فراوان دارد و ما مسلمان ها همه یک امت واحده هستیم و ایران اسلامی به همه مسلمانان از هر مذهب و نژادی به یک دید نگاه می کند.

محمد آخوند خادمی اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری و نظام اسلامی به همه مردم کشور یکسان است و در این راستا توجهی ویژه به اهل سنت وجود دارد و هر خدمتی که به روحانی شیعه می شود به روحانی اهل سنت هم ارائه می شود.

وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از گذشته‌های دور در تلاش بوده‌اند تا با نفوذ در میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی بین شیعه و اهل سنت اختلاف انداخته و سیاست‌های سلطه‌گرانه خود را پیاده کنند، اما با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، پیوند میان مذاهب و اقوام ایرانی بسیار قوی تر از آن است که با شیطنت های برخی تفرقه افکنان، از هم گسسته شود.

آخوند خادمی با بیان اینکه وظیفه تمام افراد جامعه است تا قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند، گفت:  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخن امام راحل که فرمودند” همه به یک چشم در نظام جمهوری اسلامی دیده شوند” تحقق پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما علمای استان به مردم عزیز این کشور به خصوص اهل سنت تأکید می کنیم که باید باید گوش به فرامین رهبری باشیم، چرا که تنها رمز پیروزی ما در مقابل مستکبرین به خصوص آمریکای تروریست و اسرائیل کودک کش، اتحاد و فرمان برداری از گفته های رهبر معظم انقلاب است.

وحدت مردم خراسان شمالی زبانزد کشور است

مدیر حوزه علمیه عرفانیه دشتک علیاء مانه و سملقان نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بعد از انقلاب اسلامی آزادی از لحاظ دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به اهل سنت داده شد و در نتیجه امروزه در کنار هم با وحدت و انسجام و آرامش زندگی می کنیم.

عبدالله آخوند امانی اظهارکرد: مردم خراسان شمالی در وحدت، همدلی و انسجام زبانزد کشور هستند و در سایه این اتحاد برادران اهل تسنن مانند اهل تشیع از مدارس علوم دینی و مساجد زیادی برخوردار هستند.

وی افزود: در ایام دهه مبارک فجر که همه ایرانیان جشن می‌گیرند ما علمای اهل سنت نیز وظیفه داریم با انتقال خاطرات و گفته‌های آن دوران برای آگاه سازی نسل جوانان یاد و خاطره و توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی که با جانفشانی خود درخت نظام اسلامی را تنومند کردند به مردم انتقال دهیم.

حفظ وحدت عامل پیروزی

مدیر حوزه علمیه محمدیه اشرف دره راز و جرگلان نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت:  دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب با ایجاد انواع فتنه‌ها و مشکلات می خواستند بین نظام و مردم به‌ ویژه مذاهب اسلامی اختلاف و شکاف ایجاد کنند که به یاری خداوند، رهبری امام راحل، امام خامنه ای و هوشیاری و ولایت‌مداری ملت شریف ایران اسلامی تمام نقشه‌های آنها خنثی شد.

اراز آخوند محمدی تاکید کرد: ناگفته نماند که دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشتی، درمانی، فرهنگی و علوم دینی چشمگیر است اما اکنون که انقلاب اسلامی وارد چهل و دو سالگی می‌شود و اسلحه دشمنان علیه نظام ما متفاوت شده و به گفته مقام معظم رهبری دشمن دیگر یارای جنگ نظامی را ندارد و از طریق اقتصادی و فرهنگی وارد جنگ با ملت ما شده است که باید ما ضمن حفظ وحدت در مقابل این زورگویان با تمام توان بایستیم و اجازه نفوذ در بین خودمان را ندهیم.

فهرست