شناسه خبر: 153326

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=153326

حفظ وحدت و انسجام در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام است
مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: روزقدس، روز یکپارچگی و وحدت کشورهای اسلامی و مردم مسلمان جهان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه درگفتگو با لادیز؛گفت:همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان رژیم صهیونیستی مسلمانان فلسطینی را در رابطه با حضور در مسجد القصی در تنگا قرار می دهد و از طرف دیگر به منظور تحقیر و اذیت و آزار مسلمانان در این ماه مبارک بیش از پیش به ظلم و جنایت دست خواهد زد.
وی افزود: این جنایات اخیر نشان دهنده استیصال این حکومت جعلی نامشرع می باشد که به واسطه پول و قدرت به دنبال رسمیت یافتن است اما در بین مردم مسلمان جهان این رژیم غاصب و کودک کش هیچ جایگاهی ندارد، امام خمینی( ره) با نگرش بالایی که برای حفظ منافع جهان اسلام به عنوان یک اصل داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیدند و بدین ترتیب ضمن تعیین تکلیف برای همه مسلمانان جهان مبنی بر تلاش برای رهایی قدس شریف اولین قبله مسلمانان، نوید رهایی این مکان مقدس را به جهانیان اعلام کردند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان این مطلب که حفظ وحدت و انسجام مسلمانان در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام می باشد، تصریح کرد: روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است که باید همه به دور محور پیام های امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت وحدت امت و جهان اسلام که از تعلیمات عالیه اسلام نشات گرفته، جمع و در راستای تامین منافع جهان اسلام گام برداریم.

وی اذعان کرد: ملت های مظلوم و آزاده در سراسر دنیا علیه جنایات رژیم اشغالگر قدس اعتراض و راهپیمایی می کنند اما دولت های آنان در پشت پرده از این رژیم دفاع می کنند و تنها در ایران است که همه کشور یک صدا علیه صهیونیست های تروریست مقابله می کنند. رژیم غاصب صهیونیستی می داند تنها کشوری که در مقابل ظلم و جنایات او ایستادگی می کند ایران است و تنها کشوری که رهبری،دولت و مردم آن کشور یکپارچه در مورد رژیم صهیونیستی متفق القول هستند ملت جمهوری اسلامی ایران می باشند از این رو این رژیم جعلی به دنبال ایران هراسی در منطقه و کل جهان می باشد و از هیچ تلاش و هزینه ای دریغ نمی کند تا به اهداف شوم خودش برسد .

مولوی ریگیان پور خاطر نشان کرد: علیرغم حمایت کشورهای منطقه و عربی از رژیم صهیونیستی اما کارشناسان بر این باورند که هیمنه پوشالی غرب و این رژیم جعلی رو به افول است و همانطور که شاهد هستیم نظامیان این رژیم حتی از کودکان مسلمان هم بشدت می هراسند و زندگی توام با ترس و دلهره را همواره تجربه می کنند.

وی گفت : تحولات اخیر در مسجد القصی نه تنها موجب عقب نشینی مسلمانان نشده بلکه به بیداری اسلامی که سالها قبل آغاز شده است کمک می کند و در حال حاضر مسلمانان ایران و ملت های آزاده در کشور های دیگر آماده جهاد علیه رژیم کودک کش صهیونیستی می باشند.

ریگیان پور افزود : سکوت حکام منطقه در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی گریبان شان را خواهد گرفت و همانطور که بارها در طول تاریخ به اثبات رسیده است کشورهای غربی متحد قابل اعتمادی برای کشور های منطقه نخواهند بود سیاست مداران یهودی و فراماسونری برای کشور های مسلمان و حتی حکام مسلمان هم پیمان شان برنامه های استعماری،ضد دین و هویت زدا را اجرایی خواهند کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رژیم اشغالگر قدس بیشترین واهمه را از کشور ایران دارد اما اگر به گفته معمار کبیر انقلاب اگر هر مسلمان یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد این رژیم جعلی را آب می برد و از روی نقشه حذف خواهد شد.لازم است همه مردم مسلمان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که توسط امام خمینی (ره) به روز جهانی قدس نام گذاری شده است متحد شوند و با سر دادن شعار های مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا اتحاد و همبستگی جهان اسلام را به رخ مستکبرین و ظالمان کودک کش برسانند .

فهرست