شناسه خبر: 97926

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=97926

حفظ وحدت و تقویت همدلی رسالت روحانیون است
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با بیان اینکه مسائل اختلافی و تندوریی معنا و مفهومی ندارد تاکید کرد که علما و روحانیون باید در راستای حفظ وحدت و تقویت همدلی در جامعه بیشتر تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا؛ «احمد محمدی» روز شنبه در نشست با روحانیون مستقر در منطقه اورامانات افزود: در سالیان اخیر تفاسیر جدیدی از اسلام صورت گرفت و باید از جریانات افراطی و تفکر تکفیری فاصله بگیریم.

وی تصریح کرد: امروز باید اجازه ندهیم عقاید عالم نمایانی که دارای اندیشه‌های تکفیری و نظراتشان برخلاف اجماع علمای جهان اسلام است در جامعه رشد و نمو پیدا کند.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ادامه داد: مذهب امام شافعی (رض) در مسیر اعتدال حرکت می‌کند و طلاب و روحانیون نیز باید در همین مسیر در مقابل افکار تکفیری مقابله کنند.

محمدی اظهار داشت: روحانیون زمینه‌های جذب جوانان به مسجد و مسائل فرهنگی را فراهم کنند تا دشمنان اسلام جوانان را به انحراف و ابتذال نکشانند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: احیای روش‌ها و سیره ناب محمدی (ص) از خصوصیات بارز روحانیون است.

محمدی یادآور شد: اکنون ۱۵ روحانی در مناطق مختلف اورامانات مستقر است که در نظر داریم این تعداد را در سال آینده به ۳۰ روحانی افزایش دهیم.

اورامانات منطقه‌ای در شمال و شمال غربی استان کرمانشاه و شامل شهرستان های روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی است که در مجموع حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

فهرست