شناسه خبر: 4375

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4375

امام جمعه اهل سنت بالاده اسالم :
حلاوت و شیرینی عبادات موجب تواضع در انسان خواهد شد
حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم ، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان گفت : ابتدا حلول ماه رمضان ، ماه ضیافت خداوند متعال را  به همه مسلمانان و به خصوص رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک عرض می نماییم و امیدواریم همه ما از فضایل بی شمار این ماه پر خیر و برکت برخوردار باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم ، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان گفت : ابتدا حلول ماه رمضان ، ماه ضیافت خداوند متعال را  به همه مسلمانان و به خصوص رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک عرض می نماییم و امیدواریم همه ما از فضایل بی شمار این ماه پر خیر و برکت برخوردار باشیم .

وی با اشاره به حدیث قدسی در خصوص اهمیت روزه داری در پیشگاه خداوند ، ماه رمضان را ماه مهمانی خدا دانست و اظهار داشت : ماه رمضان ماه خدا است و خداوند متعال در مورد روزه داری در این ماه عزیز فرموده روزه با تمام ارکان و آدابش به من اختصاص دارد و پاداشش بر عهده من است .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده اسالم با بیان اینکه پاداش عبادات و اعمال خیر در ماه رمضان بیش از سایر ایام است ، خاطر نشان کرد : خداوند در ماه رمضان نگاه ویژه ای به بندگان خود دارد و اعمال نیک را چند برابر  پاداش می دهد .

وی با اشاره به اینکه در دهه رحمت الهی قرار داریم ، افزود : سی روز ماه مبارک رمضان به سه دهه تقسیم شده است ؛ دهه ی اول آن رحمت ، دهه ی دوم مغفرت و دهه سوم نجات از آتش دوزخ می باشد .

حجت الاسلام عبداله راستگو خاطر نشان کرد : روزه دار علاوه بر اینکه گرسنگی و تشنگی را تحمل می کند باید مراقب رفتار و زبان خود نیز باشد زیرا خداوند نیازی به گرسنگی و تشنگی ما ندارد و ما هر عملی را انجام می دهیم به سود و زیان خودمان خواهد بود .

وی در پایان با اشاراه به حدیثی از رسول اکرم (ص) به تبیین حلاوت و شیرینی عبادت پرداخت و گفت : حلاوت عبادت را در نماز و ذکر و دعا می توان احساس کرد و اگر آثار شیرینی عبادت در کسی بوجود بیاید ، فروتن می شود و افتادگی و فروتنی نشانه ی این است که عبادت در ما اثر کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست