امام جمعه موقت سقز:
حمایت از کالای ایرانی بهترین راهکار رفع مشکلات و تقویت اقتصاد در کشور است
امام جمعه موقت سقز گفت: حمایت از کالای ایرانی بهترین راهکار برای مقابله با مشکلات اقتصادی در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان ماموستا ملاانور آدمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر با اشاره به وقوع سیل در برخی از نقاط کشور، اظهار کرد: مسئولین اعم از نیروهای نظامی و انتظامی در کمک به آسیب ‌دیدگان سیل اخیر اقدامات قابل تقدیر است اما این کمک‌ها باید ادامه داشته باشد تا سیلزدگان به وضعیت مطلوب خود برگردند.
وی گفت: در چنین مواقعی که سیل و بلایای طبیعی پیش می‌آید و دچارمصیبت می‌شویم باید صبر داشته باشیم و ناسپاسی نکنیم.
وی افزود: به کسانیکه مال و اموال خود را از دست داده‌اند همه باید به لحاظ مالی کمک و شریک غم خانواده‌هایی باشیم که در این روزها عزیزانشان را به دلیل سیل از دست داده‌اند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های این جمعه به دو سوره مزمل و مدثرکه خداوند متعال در آن خطاب به پیامبر (ص) می‌فرمایند مردم را از روز قیامت و زلزله و ساعقه آگاه کنید اشاره کرد و گفت: انسان‌ها باید خود را از گناه محفوظ نگهدارند و با کمک به هم‌نوعانشان خود را مشمول رحمت الهی سازند.
وی گفت: نیکی و کمک به دیگران باید تنها برای رضای خدا باشد و در کمکی که به دیگران می‌کنید هرگز منتی نگذارید تا مورد قبول خداوند قرار گیرد.
امام جمعه موقت سقز از مردم مومن و خداجوی شهرستان سقز خواست کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به عوامل جمع‌آوری تحویل دهند تا در اسرع وقت به دست نیازمندان سیل‌زده برسد.
وی با بیان اینکه این حادثه یک رخداد طبیعی است، از مردم خواست به درگاه خداوند بزرگ دعا کنند که این مصیبت از سر مردم ایران اسلامی برداشته و رحمت الهی به مردم عطا شود.
ماموستا آدمی با بیان اینکه خداوند همواره انسان را مورد انواع آزمایش قرار می‌دهد، از مردم خواست در برابر خداوند خود تسلیم شوند و هرآنچه که او امر فرماید به دیده و دل قبول کرده و همواره شکرگزار خداوند قادر و توانا باشیم.
امام جمعه موقت سقز افزود: نباید قدرت خداوند را نادیده بگیریم زیرا او هر لحظه که بخواهد انسان را مورد انواع آزمایش قرار خواهد داد، پس باید همیشه به درگاه ذات احدیت توسل کرده و او را ناظر بر تمام اعمال و کردار خود بدانیم.
وی در ادامه خطبه‌های نماز از مردم مومن و خداجوی خواست در راه توصیه‌های دین حرکت کرده تا موجبات رضایت حضرت حق، خداوند قادر و توانا قرار بگیریم.

خطیب موقت سقز در ادامه ضمن تقدیر از فرماندار ومسئولین شهر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان اضافه کرد: مردم سقز مثل همیشه باید در کمک به سیل‌زدگان سنگ تمام بگذارند و کمک‌های نقدی وغیرنقدی خود را در این چند روز به هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره ) تحویل بدهند.
وی اضافه کرد: در کنار کمک‌های مردمی دولت هم باید در بحث بازسازی مسکن و محل زندگی سیل‌زدگان به صورت ویژه تلاش کنند.
وی در بخش پایانی خطبه‌ها به سال رونق تولید ملی هم اشاره کرد و افزود: امسال که سال رونق تولید ملی است، باید به کالاهای ایرانی بیشتررونق دهیم و با این کار به بخش اقتصاد در کشور کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست