نماینده ولی فقیه در استان کردستان
حوزه‌های علمیه نقش کلیدی در تحقق اهداف گام دوم انقلاب دارند/ حوزه‌های علمیه «ضد فرهنگ‌ها» را تبیین کنند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه حوزه‌ها نقش اساسی در گام اول انقلاب و 40 سال اخیر داشته‌اند و در گام دوم انقلاب از روحانیون و طلبه‌ها انتظار بیشتر این اینهاست، گفت: رهبر معظم انقلاب در تفسیر و منشور این بیانیه خودسازی، جامعه‌پردازی و ایجاد تمدن اسلامی در بعد فرهنگی، فکری، معنوی و انسان‌سازی تأکید فرموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید حوزه علمیه برادران استان ضمن تبریک ایام شعبانیه با بیان اینکه حوزه‌ها نقش اساسی در گام اول انقلاب و ۴۰ سال اخیر داشته‌اند، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب از روحانیون و طلبه‌ها انتظار بیشتر است چراکه رهبر معظم انقلاب در تفسیر و منشور این بیانیه خودسازی، جامعه‌پردازی و  ایجاد تمدن اسلامی در بعد فرهنگی، فکری، معنوی و انسان‌سازی تأکید فرموده است.

وی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه «ضد فرهنگ‌ها» را تبیین کنند، اظهار کرد: باید اساتید حوزه‌ها در مسائل تبلیغی و مقابله با تهدیدات و تهاجم بیگانگان در استانی همچون کردستان حضور پررنگ‌تر و فعال‌تر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: خوشبختانه به‌دلیل فراهم‌شدن شرایط و امکانات لازم، نگاه اهل سنت به روحانیون اهل تشیع و پذیرش آنها در جامعه بسیار خوب، برادرانه و متحدانه است و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود به کرونا اشاره و یادآور شد: با شیوع این ویروس تلنگرهای بسیاری به افراد جامعه زده شد و سبب شده که توجه به معنویت، پناه‌بردن به خدا و دعا بیشتر شود اما از روحانیون انتظار می‌رود در این شرایط حضور خود را اعلام و با آغاز اقدامات و حرکت‌های خیرخواهانه، به محرومان و آسیب‌دیدگان متأثر از این بیماری کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه‌ها جایگاه ویژه‌ای در روحانیت دارند و به دلیل نقش ویژه آنها در جامعه باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و نوکران آنان به‌دلیل نقش ویژه حوزه‌ها، همیشه قصد تعرض به این قشر تأثیرگذار را داشته‌اند، افزود: خوشبختانه حوزه‌ها از صدر اسلام تاکنون دین، ایمان و تقوا را در جامعه گسترش و حفظ کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه هم‌اکنون حوزه‌های با تربیت نیروهای متدین، انقلابی، متعهد و ولایت‌مدار تأثیرات خوبی  در جامعه و میان جوانان دارند، تصریح کرد: این افتخار ماست که در این دوران، حوزه‌ها با پیدا کردن حاکمیت خود، کارایی خود را به جهان ثابت کرده است.

وی گفت: در سه دهه اخیر روحانیون زیادی با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری در حال فعالیت و نقش‌آفرینی هستند، بنابراین هر چه دنیا به این سمت معنویت کشانده شود، نیاز به حوزه بیشتر خواهد شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ابراز کرد: تمامی تلاش دشمنان در این شرایط کنونی، هدایت انسان‌ها به سمت شیطان، فساد، بی‌بند و باری و مادیات است، بنابراین باید آنها را متوجه کرد که به سمت دین و حوزه بیایند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تبریک انتصاب حجت‌الاسلام نادر رنجبر، گفت: مدیر جدید حوزه علمیه استان از تجربیات بسیار خوبی برخوردارند و نمونه آن ارتقاء مدرسه علمیه قروه است.

حسینی‌شاهرودی افزود: امیدواریم مدیر جدید حوزه استان بتواند در شکوفایی هرچه بیشتر مدارس، توسعه دین و معنویات و پرورش طلاب انقلابی در کردستان موفق باشد.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات چندساله حجت‌الاسلام عباس عربیان تقدیر و حجت‌الاسلام نادر رنجبر به‌عنوان مدیر جدید حوزه علمیه استان کردستان معرفی شد.

 

فهرست