امام جمعه مریوان:
حکم حاکم در نیت رمضان در مذهب اهل سنت امام شافعی صحیح است
امام جمعه مریوان گفت: حکم حاکم در نیت و اعلام عید در مذهب اهل سنت امام شافعی صحیح است و باید بر همین مبنا حکم کنیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی از کردستان، ماموستا شیرزادی در جلسه ستاداستهلال رویت هلال ماه در مریوان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و اطلاع‌رسانی از اقصی نقاط جهان، مشکلات و تشویش‌هایی در زمینه آغاز ماه رمضان و یا سایر مباحث دینی در اذهان عمومی بوجود می‌آید.
وی تصریح کرد: گستره کانال‌های ورود اطلاعات در دنیای امروز موجب شده که افراد از تمیز دادن اطلاعات درست و دقیق از اخبار و اطلاعات نادرست گاهی با مشکل مواجه شوند.
امام جمعه مریوان افزود:‌ دشمنان سعی دارند از هر ظرفیتی برای ایجاد تنش و تفرقه در جهان اسلام و بین مسلمانان استفاده کنند که یکی از این راه‌ها ایجاد دو دسته‌گی در انجام واجبات دینی مانند آغاز و پایان ماه رمضان است.
وی اضافه کرد: جامعه روحانیون پیرو حضرت امام شافعی باید تمام توان خود را در ایجاد وحدت و همبستگی بکار گیرند.
شیرزادی با تاکید براینکه ما ایرانی هستیم و در جامعه اسلامی ایران زندگی می‌کنیم و دوست‌دار و خواهان نظام هستیم، اضافه کرد: براساس فقه حضرت امام شافعی برای ایجاد وحدت و همبستگی حکم حاکم را باید تائید کنیم.
وی گفت: براین اساس حکم حاکم در نیت و اعلام عید در مذهب اهل سنت، امام شافعی صحیح است و باید بر همین مبنا حکم کنیم.
وی افزود: در صورت روئیت ماه در این شهرستان باید به دفتر نماینده مکرم ولی فقیه در استان اطلاع رسانی شود تا از طریق ایشان به دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی )اطلاع رسانی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست