امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی شهرستان گناوه؛
حکومت آل سعود با اعدام علما و نخبگان و فعالان اجتماعی بر طبل افراط‌گرایی می‌کوبد
شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی شهرستان گناوه، در پیامی نتیجه اعدام تعدادی از رجال و طلاب علوم دینی توسط آل سعود را بدنام کردن مسلمانان در جهان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی شهرستان گناوه، در پیامی نتیجه  اعدام تعدادی از رجال و طلاب علوم دینی توسط آل سعود  را بدنام کردن مسلمانان در جهان دانست.
متن پیام بدین شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
« وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا».
الله متعال می فرماید: هر کس مومنی از روی عمد به قتل برساند، سزای آن قاتل آتش جهنم خواهد بود و همیشه در آن می ماند.
در حالی که جهان اسلام در شرایط حساس و تاریخی قرار دارد و اکثر کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی با افراط گرایی و تندروی بعضی از افراد خائن به اسلام مواجه هستند و هدفشان بدنام کردن مسلمانان در جهان است، می بایست مسلمانان بیش از هر زمانی با هم متحد شوند.
متأسفانه حاکمان سعودی با چراغ سبز گرفتن از اربابان آمریکایی و دیگر مستبدان عالم دست به جنایت تازه‌ای زدند و با اعدام تعدادی از علما و نخبگان و فعالان اجتماعی بار دیگر بر طبل افراط‌گرایی کوبیدند و البته هدفشان از این عمل وقیحانه را مبارزه با تروریسم اعلام نمودند.
این در حالی است که چه کسی هست که نداند بسیاری از گروه‌های تروریستی که کشورهای اسلامی را ویران کردند، با حمایت مستقیم حاکمان امارات و سعودی بوده و هست و خود مسبب ترویج تندروی و اختلاف بین امت اسلامی بوده و هستند.
این‌جانب به‌شدت این عمل وحشیانه را محکوم و برای بازماندگان این حادثه صبر و برای شهداء علو درجات از الله متعال خواستارم.

حمزه کردی
امام‌جمعه روستای جزیره شمالی شهرستان گناوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست