شناسه خبر: 105676

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=105676

مولوی محمد عثمان
حکومت روایی صهیونیست ها در فلسطین خلاف نص قرآن است
مولوی محمد عثمان بیان کرد: صهیونیست ها اجازه حکم روایی بر روی زمین را ندارند و حکومت روایی آنها خلاف نص قرآن است. لذا آنها این حق و جایگاه را در زمین ندارند بلکه جایگاه حکم رانی و حکومت داری فقط برای امت اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی محمد عثمان قلندرزهی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع الخلیل خاش، در خطبه های نماز عید فطر گفت: وقتی فردی در راه الله شمشیر و اسلحه بر می دارد، او برای دفع شر و فتنه می جنگد تا فتنه‌ی شرک، کفر، الحاد و بی دینی باقی نماند و جمیع فساد اعتقادی و عملی از روی زمین برداشته شود و بر روی زمین فقط عبادت الله تعالی باشد.

مولوی محمد عثمان افزود: بنابراین امر خداوند در هر زمان و مکان باید جاری باشد تا جلوی حرکت فاسدین و متجاوزین گرفته شود همانطور که اخیراً در فلسطین، صهیونست ها مانع نمازگزاران از نماز خواندن در مسجد الاقصی شدند و به مسجد و مسلمانان توهین کردند.
لذا واجب و فرض است که مسلمانان در مقابل صهیونیست ها بایستند و بجنگند و از سرزمین فلسطین دفاع کنند چراکه خداوند به آنها در قرآن مهر پستی، ذلت و خاری زده است.

وی بیان کرد: صهیونیست ها اجازه حکم روایی بر روی زمین را ندارند و حکومت روایی آنها خلاف نص قرآن است. لذا آنها این حق و جایگاه را در زمین ندارند بلکه جایگاه حکم رانی و حکومت داری فقط برای امت اسلام است.
خداوند در سوره حج می فرماید: الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ [الحج : ۴۱] زمانی فرا می رسد که من امت نبی آخر الزمان را بر روی زمین تمکین می دهم و حاکم می گردانم آن زمان آنها نماز قائم می کنند و زکات می دهند و امر به معروف (بیان توحید) و نهی از منکر (تردید شرک) می کنند.

جنگ های طایفه ای و فکری همه غلط و نادرست هستند

مولوی محمد عثمان خاطر نشان کرد: کُشتن مسلمان یکی از بزرگترین گناهان کبیره است و جنگ های طایفه ای و فکری همه غلط و نادرست هستند. در هیچ امری مسلمان اجازه ندارد کسی را که کلمه خوانده است به قتل برساند.

گرچه فقط در سه مورد قتل مسلمان جایز است که حاکم و قاضی عادل طبق دستور اسلام می تواند عمل کند؛ ۱-کسی که قتل بکند ۲-کسی که زنا بکند ۳-کسی که مُرتد شود.

قتل مسلمان خشم و غضب خداوند را به جوش می آورد
وی در پایان گفت: لهذا قتل مسلمان خشم و غضب خداوند را به جوش می آورد و انسانی که در مقابل خشم و لعنت خداوند قرار بگیرد آن انسان چطور مسلمانی می تواند باشد که نجات حاصل کند.

فهرست