شناسه خبر: 8106

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8106

امام جمعه اهل سنت روستاي حصارچه:
خانواده مهمترین رکن در هر جامعه ای است
محمد آخوند پروانه گفت: اگر فردي در خانه به خانواده اش ظلم كند در روز قيامت ولو اينكه در همه جهادها شركت كرده باشد بازخواست خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل نست کشور از خراسان، محمد آخوند پروانه امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه راز و جرگلان در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به اهمیت موضوع خانواده در اسلام خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به تمامی مسلمانان میفرماید با اهل خانواده و زنان خود با کمال نیکویی وخوش رفتاری  برخورد کنید.

وی افزود: در اسلام تاکید شده است که مسلمانان می بایست با همسران خود مدارا نمایند و اگر در مساله نتوانستند با یکدیگر به تفاهم برسند از راه و روش شرعی و اسلامی از هم جدا شوند.

ایشان ادامه داد: اگر زوجی میخواهند از یکدیگر طلاق بگیرند باید حتما با مشورت علما و خانواده باشد.

آخوند پروانه تصریح کرد: اگر  کسی با همسرش مدارا  کند و تحمل نماید بهتر است. پیامبر اکرم میفرمایند از بین شما بهترین افراد کسانی هستند که با زنان خود  بهترین رفتار را داشته باشند و اخلاق خوب داشته باشند.

امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه ابراز داشت: خداوند درقیامت هم از شخصی که چندین سال در راز و نیاز و عبادت مشغول بوده و در چندین جهاد شرکت کرده است ولی با خانواده خود بدرفتاری کرده است بازخواست می نماید.

ایشان یادآور شد: یکی از صفات مومن این است که مردم و به ویژه خانواده اش از دست او در امان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست