معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان:
خداوند با نیت انسان‌ها معامله می‌کند/دنیا مزرعه‌ای برای آباد کردن آخرت است
معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه خداوند با نیت انسان‌ها معامله می‌کند، گفت: هر کاری که انسان در زندگی دنیوی انجام می‌دهد از خوردن، خوابیدن، عبادت و غیره ثواب دارد و این به نیت انسان‌ها بستگی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی شاهرودی در نشست جزء خوانی که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، به عظمت شب قدر گریزی زد و اظهار کرد: انسان هر عملی که در این شب‌ انجام دهد با تمام اعمالی که در یک عمر انجام داده برابر است.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: اگر انسان بتواند آن شب را درک کند برابر ۸۳ سال برکت و ثواب و پاداش دریافت می‌کند.

حسینی‌شاهرودی به سوره مبارکه عصر و قسم خداوند در این سوره گریزی زد و افزود: در قرآن به لیالی مختلف قسم خورده شده و این بخاطر عظمت موضوعی است که خداوند تبارک و تعالی می‌خواهد بیان کند.

وی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار و بزرگان دین هم هرگز قسم یاد نمی‌کنند ولی متاسفانه امروز عادت به قسم در جوامع ما بیشتر و بیشتر می‌شود تا جایکه حتی باور به قسم هم به نوعی کم شده است.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: خداوند در سوره عصر قسم یاد می‌کند که همه انسان‌ها در خسران و زیان هستند مگر کسانی که اهل عمل صالح هستند، این زیان با همه زیان‌ها فرق دارد.

حسینی‌شاهرودی گفت: تفسیرها در مورد «عصر» که خداوند در قرآن به آن قسم یاد کرده متفاوت است خیلی ها از صدر اسلام به عنوان این عصر یاد می‌کند و تعدادی از مفسرین آخر الزمان و زمان ظهور منجی؛ حضرت مهدی را  مصداق این قسم می دانند.

وی افزود: دسته دوم از مفسرین بر این باور هستند که اگر کسانی که در آن زمان حضور دارند و جزء یاران و لشکر حضرت قرار نگیرند در خسران خواهند ماند.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان تفکر را لازمه زندگی هر انسانی دانست تصریح کرد: یک ساعت تفکر برابر با ۷۰ سال عبادت است.

وی افزود: انسان باید در امورات معنوی و آنچه برایش قرار است مقدر شود تفکر کند، این دنیا مزرعه‌ای برای آباد کردن آخرت است.

وی اظهار کرد: هر کاری که انسان در زندگی دنیوی انجام می‌دهد از خوردن، خوابیدن، عبادت و غیره ثواب دارد و این به نیت انسان‌ها بستگی دارد.

کسب روزی حلال عبادت است

وی گفت: انسانی که تمام عمر و زندگی خود را برای خدمت به خانواده و کسب روزی حلال سر سفره آنها، تلاش می‌کند بزرگترین ثواب را خواهد برد.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: عمر انسان می‌گذرد، باید قدر تک‌تک لحظاتی که در این دنیا فرصت داریم بدانیم و از برکاتی که خداوند در ماه‌هایی همچون رمضان به ما داده بهترین بهره را بگیریم.

وی افزود: انسان در دنیای آخرت حسرت لحظه لحظه‌هایی که در دنیای فانی به راحتی از دست داد‌ه می‌خورد.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان بر احترام به پدر و مادر و خدمت به آنها تاکید کرد و گفت: خدمت و احترام به والدین از دستوران دین اسلام و موجب سعادتمندی انسان‌ها در دنیا و آخرت می‌‌شود.

فهرست