امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
خداوند به اهل ایمان و عمل صالح وعده آمرزش و اجر عظیم داده است
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه خداوند به اهل ایمان و عمل صالح وعده آمرزش و  اجر عظیم می‌دهد، گفت: کسانی که اهل ایمان هستند و ایمان خود را به ظلم نیالوده اند وعده داده که ایمن و جزو هدایت شدگان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: قرار بود مسجد قبای بهاران اندکی توسعه پیدا کند، یک نفر خیر هم هزینه‌های آن را متقبل شده بود.

وی تصریح کرد: اگر این اتفاق می‌افتاد هم مشکل اندک انحراف محراب از قبله این مسجد حل می‌شد و هم گنجایش مسجد بویژه برای فصول سرد سال بیشتر می‌شد و افراد بیشتری برای نماز می‌توانستند وارد مسجد شوند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اذعان داشت: متأسفانه به دلیل برخی اختلافات  نه تنها این کار ممکن نشد، بلکه چند درخت میوه‌ای هم که پشت مسجد بود بخاطر انجام این توسعه  قطع شد.

ماموستا حسینی با بیان اینکه این توسعه عمل خیر بود که عده‌ای مانع آن شدند، افزود: خداوند در قرآن آنان که مانع خیر می شوند را گناهکار تقلی نموده است و کسانی را که مانع  آبادانی مساجد می‌شوند و سعی در ویرانی مساجد خداوند دارند را ظالم‌ترین افراد معرفی می‌کند.

وی در ادامه به موضوع اصلی خطبه پرداخت و گفت: ترجمه هفت آیه از قرآن در مورد ثمر و پاداش ایمان و عمل صالح  محور و موضوع خطبه ماست.

به گفته امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان، ایمان در ادبیات و معنی لغوی یعنی باور که قلبی و خالی از هر شک و تردید باشد. 

ماموستا حسینی تصریح کرد: وقتی می‌گوییم به فلان کس ایمان نداریم یعنی به او باور نداریم.

وی با بیان اینکه در گفتگوی محاوره ایمان به معنی تصدیق است، اذعان داشت: ایمان به خداوند یعنی به خداوند و صفاتش، ملائکه، کتب، پیامبران الهی، روز قیامت و قضا و قدر  باور قلبی و خالی از هر شک و تردید داشته باشیم.

به گفته وی، ایمان عملی قلبی و درونی است و کسی ایمان دیگری را نمی‌بیند بلکه از اعمال و رفتار شخص متوجه ایمان او می‌شوند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: بطور خلاصه در دین ما ایمان یعنی به پیامبر و آنچه که از احکام، اخلاق، واجبات و …  از طرف خداوند چه در قرآن و حدیث برای ما آورده ، باور داشته و هیچ شک و تردیدی نداشته باشیم.

ماموستا حسینی با بیان اینکه کلمه توحید « لا اله الا الله محمد رسول الله» نشان دهنده ایمان است و نسبت کفر و شرک دادن به یک نفر سنگین است، اظهار داشت: طبق حدیث رسول الله(ص) به خود نسبت دهنده برمی‌گردد، اگر آن شخص مشرک یا کافر نباشد.

وی افزود:‌ ما اهل سنت و جماعت اجازه نداریم به اهل قبله و هر کس که زیر پرچم « لا اله اله الله محمد رسول الله» است، نسبت کفر دهیم.

ماموستا حسینی با اشاره به اولین آیه(۵۷ سوره نسا)  ادامه داد: کسانی که به دین اسلام ایمان داشته و در کنار آن عمل صالح مانند نماز، زکات، اخلاق و رفتار خوب با دیگران و … انجام می‌دهند، وارد بهشت می‌شوند.

وی با اشاره به آیه دوم آیات ۱۳۵ و ۱۳۶ سوره آل عمران افزود: خداوند کسانی را که خطایی انجام یا به نفس خود ظلم می‌کنند را از کرده خود پشیمان می‌کند.

به گفته وی، طبق حدیث پیامبر(ص) هنگامی که بنده ای خطائی کرده و از کرده خود توبه و طلب آمرزش می‌نماید خداوند به ملائکه می فرماید شاهد باشید که او را بخشیده ام. باز اگر آن عبد دوباره مرتکب گناه شد و دو باره توبه نمود خداوند دوباره او را می‌بخشد تا صد مرتبه هم خداوند عبد خود را می بخشد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: حضرت علی کرم الله وجه فرموده اند« هر چه از پیامبر(ص) می شنیدم شکی در آن نداشتم و هر چه از اصحاب می شنیدم آنان را قسم می دادم که رسول الله(ص) چنین فرموده است  الا ابوبکر صدیق که در گفته‌های ایشان هم شک و تردید نداشتم که هر چه فرموده است از رسول الله(ص) شنیده است.

ماموستا حسینی با بیان اینکه خداوند به اهل ایمان و عمل صالح وعده آمرزش و  اجر عظیم می‌دهد، خاطرنشان کرد: کسانی که اهل ایمان هستند و ایمان خود را به ظلم نیالوده اند وعده داده که ایمن و جزو هدایت شدگان هستند.

 وی با بیان اینکه خداوند به اهل ایمان قدرت تشخیص حق از باطل عطا فرموده و از آنان خشنود می‌شود، اذعان داشت: خداوند دارای فضل و رحمت عظیمی است و گناهان ما در مقابل رحمت و فضل خداوند بسیار ناچیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست