امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس:
خداوند به مادرانی که دختران با ایمان تربیت کنند بهشت را بشارت داده است / اعتکاف از آیین های مذهبی در ماه مبارک رمضان می باشد که شایسته است با اخلاص همراه باشد
آخوند عبدالکریم جاور گفت: خداوند متعال به مادرانی که دختران با ایمان تربیت کنند بهشت را بشارت داده است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه این هفته اهل سنت گنبد کاووس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین در ایام ماه مبارک ماه رمضان، با قرائت آیاتی از سوره نساء اظهار داشت: آیین اسلام به جهت اهمیت زنان در بنیان خانواده و جامعه اسلامی یکی از بلندترین آیات قرآن را به این موضوع اختصاص داده و احکام متعددی در خصوص حقوق زنان، ازدواج، خانواده، ارث، نگهداری از یتیمان و حکومت اسلامی در آن بیان داشته است.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم به لحاظ جایگاه ویژه زنان در تربیت فرزندان، به مادرانی که دختران موحد و با ایمان تربیت کنند ورود به بهشت را بشارت داده است.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس به زنان و دختران مومنه توصیه کرد: جهت آشنایی با احکام، قوانین و حقوق خود و خانواده سوره النساء و النور را با ترجمه مطالعه کنند و با احکام و دستورات مربوط به خانواده و وظایف افراد جامعه در قبال یکدیگر آشنا شوند.

آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: چنانچه اعضای خانواده با احکام و وظایف دینی خود نسبت به یکدیگر آشنا باشند و حقوق و حریم های یکدیگر را رعایت نمایند اختلاف و شکافی در بین خانوادها و جامعه پیش نخواهد آمد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تمجید از شرکت جوانان در سنت حسنه اعتکاف در مساجد منطقه اظهارداشت: اعتکاف یکی از مراسمات مذهبی و از سنت های پیامبر(ص) درماه مبارک رمضان بوده و شایسته است که اعتکاف با اخلاص همراه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست