امام جمعه اهل سنت کله سرای اسالم :
خداوند به ما نعمت کلام را عطا فرموده تا با آن به بیان خوبی ها بپردازیم
حجت الاسلام محمد امین نیکوش: شخصی که کلمه ای از رضای خداوند را بر زبان آورد، در حالیکه گمان نمی کند که به آنچه رسیده، برسد، خداوند به سبب آن برایش رضای خود را تا روزی که با وی روبرو شود، می نویسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم به تبیین ارزش و اهمیت در نظر گرفتن رضای پروردگار متعال و اجتناب از قهر و غضب الهی پرداخت و با اشاره به اهمیت و آثار کلام در روایتی از پیامبر اکرم (ص)، اظهار داشت: شخصی که کلمه ای از رضای خداوند را بر زبان آورد، در حالیکه گمان نمی کند که به آنچه رسیده، برسد، خداوند به سبب آن برایش رضای خود را تا روزی که با وی روبرو شود، می نویسد.

وی افزود: در ادامه این روایت آمده است؛ شخصی که کلمه ای از قهر خدا را بر زبان میراند، در حالیکه گمان نمی کند که به آنچه رسیده است ، برسد، به سبب آن خداوند بر وی قهر و غضبش را تا روزی که به آن برسد ، می نویسد.

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا با تاکید بر اینکه باید مراقب کلام و رفتار خود باشیم، متذکر شد: کاری نکنیم که خدای ناکرده کلامی را از روی ناراحتی یا از روی عمد ، بابت امیال شخصی خودمان بر زبانمان جاری سازیم و یا به کسی به اسم دین و عقیده ، مطلبی را تحمیل نماییم تا فردای قیامت در حضور خدا شرمنده باشیم.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) که فرمودند: کلام نیکو صدقه است، خاطر نشان کرد: خداوند به ما نعمت کلام را عطا فرموده تا با آن به بیان خوبی ها بپردازیم و با خوبی ها مردم را جذب کنیم.

حجت الاسلام محمد امین نیکوش با تاکید بر اینکه باید در مقابل یکدیگر مسئولیت پذیر باشیم، اظهار داشت: مسئولیت پذیری موضوعی بسیار مهمی است که همه از جمله حاکم و یا عالم و یا عموم مردم همه در برابر هم مسئول هستند و حتی در یک خانواده پدر و مادر در قبال هم و فرزندان و بر عکس فرزندان در برابر پدر و مادر مسئولیت خواهند داشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: همه امت اسلام سرپرست و همه مسلمین در مقابل زیردستان خود مسئول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست