امام جمعه اهل سنت شاهین دژ
خداوند درقرآن سوره‌ای بنام زلزله دارد که در این سوره چند نکته درمورد قیامت یادآور شده است
ماموستا ویسی در ادامه بیان کرد: کسانی مانند فرعون و نمرود به سبب تکبر ادعای خداوندی میکردند امروز نیز استکبار جهانی به سبب تکبر نه خدا را میشناسد نه پیامبر را و نه به دین خود عمل میکند که مسبب تمام این همه ظلم و ستم و کشتار درکشور های اسلامی و اقصی نقاط دنیا میباشد که امید است هر چه زودتر از بین بروند ونابود شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، خطبه های نماز جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا احمد ویسی اقامه گردید.

خطیب ضمن حمدوثنای خداوند وصلاه وسلام به پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی  ( ص ) وآل واصحاب آن حضرت گفت: خداوند درقرآن سوره‌ای بنام زلزله دارد که خداوند در این سوره چند نکته درمورد قیامت یادآور شده است.

ویسی افزود: سید قطب درتفسیر این سوره گفته اگر تمام مواد منفجره دراین دنیا اعم از اتم وتجهیزات آن دریک زمان منفجر شود دربرابر زلزله وانفجار ، روزقیامت مانندموادمنفجره ای است دردست کودکی که برای بازی استفاده میکند.

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ تصریح نمود: درروز قیامت هرآنچه درون آن است بیرون میریزد ای کسانی که به خاطر ثروت وسامان دنیایی همه صفات دینی واخلاقی رااز بین برده اید نمی دانید روزی خداوند آنان را رو می کند واز آنان سوال میشود.

وی درادامه گفت: در روز هرانسان هشت شاهد برای اعمال خود داردشاهد اول خداوند شاهد دوم ملائکه ، زمین ، زمان، زبان ، اعضاء و کتاب اعمال.

خطیب جمعه درمورد صله رحم گفت : مسلمان نزد خداوند وپیامبر احترام دارد حال چگونه تودرحق برادر مسلمانت قطع صله رحم میکنی که خداوند در روز قیامت به ملائکه میفرمایند برای آنانی که صله رحم بجا آورده‌اند سایه بانی درست کنید تا آفتاب روز قیامت به آنان ضرر نرساند.

ماموستا ویسی در ادامه بیان کرد: کسانی مانند فرعون و نمرود به سبب تکبر ادعای خداوندی میکردند امروز نیز استکبار جهانی به سبب تکبر نه خدا را میشناسد نه پیامبر را و نه به دین خود عمل میکند که مسبب تمام این همه ظلم و ستم و کشتار درکشور های اسلامی و اقصی نقاط دنیا میباشد که امید است هر چه زودتر از بین بروند ونابود شوند.

وی افزود: پیامبر  ( ص ) سه بار قسم خوردند و گفتند مومن نیست کسی که مثقال زره ای دردلش تکبر باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست