امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:
خداوند ماه رمضان را برای مومنین صالح با برکات و ثواب های خاص مزین کرده است
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند متعال ماه شریف رمضان را برای مومنین صالح با برکات و ثواب های خاص مزین کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین گفت: ماه رمضان ماه رحمت الهی است و همه ما مسلمین چند روزی میهمان ضیافت خداوند هستیم.

وی جاور تصریح کرد: ماه مبارک رمضان روزهایی خاص و پر از معنویت و فضیلتی است که خداوند متعال آن را برای مومنین صالح خود با برکات خاص، رحمت ها و ثواب های بشمار مزین نموده است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: خداوند بعضی لحظات، ایام، ماه ها و مکان ها را نسبت به سایر زمان ها و مکان ها با شرافت تر و پر فضلیت قرار داده و از آنها با مساجد الله، بیت الله الحرام یا ایام الله نامبرده است و برآورده شدن مناجات ها، استغفارها و دعای مومنین در این زمان و مکان ها قریب به یقین است.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: لحظات ملکوتی سحر در ایام ماه مبارک رمضان، روزهای جمعه «سید ایام» و نیز ماه شریف رمضان «سرور ماه های سال» از جمله ی ایام خاص هستند.

وی اظهار داشت: مومنین چنانچه در ماه مبارک رمضان فرایض و سنن پیامبر(ص) را با خلوص نیت به جا آورند در کسب معنویات موفق تر خواهند بود.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تاکید کرد: ماه رمضان ماه گرسنگی و تشنگی و یا افراط و تفریط نیست، بلکه ماه تزکیه جسم و روح، ماه حسن رفتار و کردار و حفظ زبان از غیبت، دروغگوی و گفتارهای ناپسند است.

آخوند عبدالکریم جاور به مردم توصیه کرد، دراین روزها و شب های ماه مبارک رمضان به جای صرف وقت در دنیای مجازی و مشاهده کانال های متعدد، با قرآن انس بیشتری داشته باشند و با تعقل در آیات الهی و مطالعه کتب دینی ایمان خود را تقویت و از اجر و پاداش الهی  برخوردار شوند.

وی در انتهای سخنان خود با اشاره به افزایش روز افزون دمای هوا،  از مردم خواست تا علاوه بر صرفه جویی و استفاده بهینه از دستگاه های سرمایشی در مساجد، مراعات حال سالمندان را داشته باشند و موذن های  مساجد نیز زمان شرعی اذان و اقامه نماز را رعایت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست