امام جمعه اهل سنت سیراف؛
خداوند هرگز از ظلم ستم‌پیشگان و از خون ستمدیدگان نخواهد گذشت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر،

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر جنایات حکام سعودی را محکوم کرد و گفت: بحث جنایات آل سعود صحبت دیروز و امروز نیست اگر نگاهی گذرا به وقایع گذشته بیندازیم می‌بینیم افرادی که در عربستان و در دیگر کشورها هرگاه فریاد عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی سر دادند مخصوصاً در کشور سعودی در تبعیت و پیروی از دشمنان قرآن و اسلام این آزادی‌خواهی را به‌شدت سرکوب شده‌اند.
وی افزود: در آیات قرآن تصریح شده است: «وَلَن تَرضىٰ عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم» این نص آیات قرآن است که یهود و نصاری هرگز از تو راضی نمی‌شوند تا آنکه تو تابع آیین و هم‌پیمان آنها شوی. خصومت و دشمنی کفار و یهود از آغاز ظهور اسلام و تا عصر ما ادامه داشته است؛ کسانی که در برابر پیامبران گردنکشی کردند الان هم همان قوم عنودند و چشم‌ها را بر روی حقایق بسته‌اند و در برابر حق و حقیقت همواره به دشمنی برخاسته‌اند.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف تصریح کرد: لذا در همه ادوار وقتی انسان‌های عدالت‌خواه و حق‌جو فریاد انسانیت و آزادی و آزادگی سر داده‌اند با دشمنی ظالمان و ستمگران روبرو شده‌اند.
در زمان ما حکومت عربستان جایگاه علم و دانش را اکرام نکرده و با هتک و بی‌احترامی نسبت به ساحت عالمان دینی در نهایت خصومت و دشمنی سی‌وهفت تن از برادران مظلوم و بی‌دفاع شیعه و اهل سنت را سربریده‌اند.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر، روحانیون و طالبان دین را از دیدگاه اسلام عزیز و گرامی شمرد و گفت: عالمان دین در کلام گهربار رسول اکرم (ص) کسانی هستند که فرشتگان بالهای خود را بر سر راه آنان می‌گسترانند. لیکن الان آن چیزی که ما مشاهده می‌کنیم در طول تاریخ مسبوق به سابق نبوده است به نام دین به ستم سر می‌برند و به نام اسلام به ناحق گردن می‌زنند.
وی این جنایت‌ها را برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه و استحکام بخشیدن به اریکه سلطنت ظالمانه خود دانست و اذعان کرد: حاکم جوان عربستان مست از غرور سلطنت و قدرت ظلم و ستم را به سر حد رسانیده و با خدمت به یهود و صهیونیسم خون جوانان عدلت خواه را مباح و حلال می‌شمارد.
شیخ افروز تأکید کرد: هرگز و هیچ‌گاه خداوند از ظلم ستم‌پیشگان و از خون ستمدیدگان نخواهد گذشت و خون این مظلومین هم در دنیا و هم در آخرت دامن آنان را خواهد گرفت.
– ملت مظلوم یمن در این چند سال اخیر با جنگ نابرابر و با ائتلاف سعودی مواجه شده است دلیل این تجاوز و جنایت چیست؟
فراموش نکرده‌ایم که در زمان رژیم منحوس پهلوی هر زمانی عالمان در مساجد و حسینیه‌ها از کلام خدا و سخنان رسول‌الله و از احادیث ائمه اطهار مطلبی و سخنی مطرح می‌کردند با آنها مقابله می‌شد؛ همواره همگان در خفقان بودند سرانجام و عاقبت طاغوت‌ها را در طول زمان که چشم به لبخند اربابانشان دوخته‌ بودند را مشاهده می‌کنیم؛ البته سرانجام گردنکشان فرجامی سخت و هلاکت‌بار است.
وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی و ملت‌ها و امت‌ها به انقلاب دینی ایران اسلامی نگاه کنند و الگو بگیرند اضافه کرد: ملت یمن اکنون هوشیار و بیدار شده است و مسیر استقلال و آزادی را در ایستادگی می‌بیند و لذا زمامداران جائر منطقه در تلاش‌اند تا حکومت دینی و اسلامی چون ایران در منطقه ظهور نکند.
– در جهان اسلام شاهد هستیم که اکثر کشورهای اسلامی تحت سیطره و نفوذ اجانب و دولت‌های غربی و ضد اسلامی است، حضرت‌عالی به‌عنوان چهره فرهیخته دینی و علمی راهکار آزادی و رهایی امت‌های اسلامی را در چه می‌بینید؟
آزادی امت‌های اسلامی از یوغ سلطه غرب و استکبار در ید واحده بودن است، کنگره عظیم حج بزرگ‌ترین اجتماع مسلمانان فرصت بسیار مغتنمی است تا کنار هم بنشینند و همبستگی و اتحاد را بر تفرقه گسستگی برگزینند و آزادی و رهایی مسلمانان را رقم بزنند. اگر متفرق و ازهم‌گسسته باشیم آزادی محقق نخواهد شد.
افروز افزود: متأسفانه حکام و زمامداران کشورهای اسلامی دست‌نشانده دشمنان اسلام هستند و اوامر و دستورات آنان را در ممالک اسلامی اجرا می‌کنند. در این چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ایران عزیز علی‌رغم دشمنی مکرر و پیوسته دشمنان، در سایه اتکال به الله تبارک‌وتعالی و ایمان به قدرت خود، روزبه‌روز قدرتمندتر در عرصه‌های مختلف در سطح جهانی ظاهر شده است. جهان اسلام بی‌‌تردید ایران را الگو قرار دهند و در برابر طواغیت بایستند که تنها راه رهایی ایستادگی و رجوع به پیام‌های آزادی‌بخش قرآن و اسلام عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست