شناسه خبر: 139228

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=139228

امام جمعه اهل سنت لافت:
خداوند همه را از ترس فقر در امر ازدواج نهی نموده
امام جمعه اهل سنت بندر بافت اظهار کرد:پیوند ازدواج یک پیمان مهمی در جامعه هست با توجه به ایات متعدد قرآن و سفارشات نبی مکرم در این زمینه ، به برخی از حکمت ها و فواید این امر از جمله حفظ عفت و پاکدامنی ، کسب آرامش نسبی پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛ سید حبیب پوازی خطیب این هفته بندر لافت در ابتدای خطبه های نماز جمعه با توجه بارش رحمت الهی در چند روز قبل همه نماز گزاران را به شکرگذاری پروردگار بر این نعمت ارزشمند الهی توصیه نمودند.

پوازی در ادامه با قرائت آیات ابتدایی از سوره مبارکه نساء ابتدا همه حضار را به تقوای الهی سفارش نموده و یاد آوری اینکه خداوند ابتدا آدام را آفرید سپس از او همسری (حوا) برایش و اولین عهدی که از انسانها گرفت بر انجام عبادت پروردگار بود و دومین عهد ارزشمندی که بر قرار نمود عهد و پیوند زناشویی بود ، به جایگاه ویژه ازدواج در نزد خداوند پرداخت.

ایشان با ذکر اینکه پیوند ازدواج یک پیمان مهمی در جامعه هست با توجه به ایات متعدد قرآن و سفارشات نبی مکرم در این زمینه ، به برخی از حکمت ها و فواید این امر از جمله حفظ عفت و پاکدامنی ، کسب آرامش نسبی پرداختند.

خطیب محترم با توجه به آیه ۳۲ سوره نور ، دستور پروردگار به همه مردم جامعه مخصوصا مسؤلین و بزرگان در به ازدواج در آوردن افراد مجرد جامعه ، همه را به نوعی مسؤل این امر مهم دانسته و افراد مجرد را به ازدواج هر چه سریعتر توصیه نمودند زیرا خداوند همه را از ترس فقر در امر ازدواج نهی نموده و خودش نسبت به بی‌نیازی آنها متعهد شده است.

سید حبیب پوازی در پایان با ذکر اینکه در طی ایام اخیر جوانان بندر لافت با تشکل کمیته ازدواج آسان بندر لافت قدمی در جهت تسهیل این امر برداشته اند همه را به کمک در هر زمینه ای برای این امر مهم توصیه کردند.

انتهای پیام

فهرست