امام جمعه موقت سنندج:
خدمت برای رضای خدا مهم‌ترین ویژگی مسوولان در جوامع اسلامی است
امام جمعه موقت سنندج گفت: تلاش صادقانه و خدمت برای رضای خدا از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که مسوولان در جوامع اسلامی باید داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا سید احسن حسینی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی کردستان در سنندج، برگزار شد، اظهارکرد: افرادی که به عنوان مسئول در نظام‌های اسلامی خدمت می‌کنند باید دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی باشند.

وی به چهار خصلت مهم در هر مسلمان و به ویژه افرادی که مسئولیت‌ها را در نظام‌های اسلامی تقبل می‌کنند پرداخت و افزود: تلاش صادقانه و خدمت برای رضای خدا از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که مسوولان در جوامع اسلامی باید داشته باشند.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، مسوولیت‌هایی که به افراد داده می‌شود در هر سطح و مقامی امانت گرانبهایی هستند، که باید این امانت را با خدمت صادقانه و دلسوزانه به نحو احسن مراقبت و حفظ کند.

وی با بیان اینکه انسان باید همواره خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند، گفت: این مهم به ویژه برای افرادی که مسئولیتی را متقبل می‌شوند بیشتر بوده چرا که مسوولان فردای قیامت باید در مورد نحوه عملکردشان در زمانی که زمام کاری را بدست داشته‌اند پاسخگو باشند.

امام جمعه موقت سنندج داشتن اخلاق اسلامی و قرآنی را مهم‌ترین ویژگی برای مسوولان بیان کرد و گفت:‌ حسن خلق بهترین ابزار برای افرادی است که در هر بخش و دستگاهی مسئولیتی را می‌پذیرند.

به گفته وی، مردمداری از دیگر خصلت‌های مهم برای هر مسلمانی است، نحوه برخورد با مردم حتی اگر امکان انجام مطالبه‌ای که دارند را نداشته باشیم موجب دلگرمی آنها به مجموعه و سازمان می‌شود.

امام جمعه موقت سنندج افزود: مدیران ما باید با برخورد مناسب با ارباب رجوع این فرهنگ ارزشی را که از دستورات دین اسلام است در زیر مجموعه خود نهادینه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست