نماینده ولی فقیه در استان کردستان
خرد و حکمت از مهم‌ترین ویژگی‌های‌ حضرت خدیجه(س) است/ زندگی حضرت خدیجه(س) سراسر درس و الگو است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خرد و حكمت را از مهم‌ترين ويژگی‌های حضرت خدیجه(س) دانست و گفت: حضرت خدیجه هيچگاه جذب مال و ثروت دنيايي نشد و تمام هستی خود را فدای اسلام و پیامبر(ص) نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جمع کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار کرد: همانطور که خداوند تبارک و تعالی در قرآن می‌فرماید، نتیجه روزه باید به تقوا ختم شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: تقوا به کارهای ما در زندگی فردی و اجتماعی جهت می‌دهد لذا باید از فرصت‌های که خداوند در اختیار ما قرار داده است برای رسیدن به تقوای الهی بهره بگیریم.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه ماه رمضان بهترین ظرفیت برای رسیدن به تقوای الهی است، گفت: باید شکر نعمت‌ها را با بهره‌گیری درست و مناسب به آنها به جا آوریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امنیت یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خداوند برای هر جامعه بشری است، چرا که در سایه امنیت انسان می‌تواند اعمال دینی و وظایف شرعی خود را بدون هیچ ترس و واهمه‌ای انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: در همین کشور ایران قبل از پیروزی انقلاب مردم از ترس متولیان حکومت جرأت انجام فرائض دینی را در ملاء عام نداشتند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی امنیت لازم برای انجام امور دینی در کشور ما فراهم است.

وی به نقش حضرت خدیجه(س) در گسترش دین اسلام اشاره کرد و گفت: این بانوی بزرگ اسلامی تمام مال خود را در راه دین اسلام و رسول خدا تقدیم کرد.

حسینی شاهرودی گفت: حضرت خدیجه (س) شخصیتی بوده است که به عنوان یک بانوی عاقله در جامعه آن روز مکه معروف بوده و تمام اهل مکه از خیر و نیکی آن حضرت بهره مند می شدند.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) انسانی شریف و منشا خیر و کرامت برای همگان بود، گفت: حضرت خدیجه(س) آن چه از مال دنیا در اختیار داشت در راه پیشرفت اسلام کریمانه بذل و بخشش کرد.

وی تدبیر، خرد و حکمت را از مهم‌ترین ویژگی‌های این بانوی بزرگ اسلام دانست و گفت: حضرت خدیجه هیچگاه جذب مال و ثروت دنیایی نشد و زندگی حضرت خدیجه(س) سراسر درس و الگو است.

فهرست