خطیب نماز جمعه شهر اَهِل شهرستان لامرد:
اگر مسلمانیم حرمت ها را حفظ کنیم، هتاکی نشود و شخصیتی مورد تخریب و تهدید قرار نگیرد/ نماینده باید نقدپذیر باشد
شیخ ناصر صمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته، دوم اسفندماه، اظهار کرد: یکی از مسائلی که قرآن کریم به آن اشاره می کند بحث مشورت و شوراست و این اصل و حرکت، بنیادی دینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ ناصر صمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته، دوم اسفندماه، اظهار کرد: یکی از مسائلی که قرآن کریم به آن اشاره می کند بحث مشورت و شوراست و این اصل و حرکت، بنیادی دینی است.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز، در جوامع دینی این حرکت ها و کمپین ها را تعریف کرده اند برای این است که بتوانند در جهت بقای امت های اسلامی و برای خدمت به جوامع اسلامی خدمت کنند.
خطیب نماز جمعه شهر اَهِل افزود: خداوند متعال مسئله ی شور و مشورت را در کنار کسانی قرار داد که از مالی که خداوند متعال به آنان داده انفاق می کنند و دعوت پروردگار را لبیک می گویند.
شیخ ناصر صمدی تصریح کرد: اگر نتیجه ی یک عملکرد در شورایی مشورتی به محکومیت گروید و موفقیتی در آن حاصل نشد، دلیلی بر نفی آن شورای مشورتی نیست، شاید امتحانی باشد و تصمیمی گرفته شده باشد.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حضور همه ی مردم در این عرصه ی سیاسی لازم است، در انتخاب مان دقت کنیم و شخص اصلح تر را در جامعه از نظر خدمات به کشور، استان و شهرستان انتخاب کنیم.
خطیب نماز جمعه شهر اَهِل تصریح کرد: ما وابسته به هیچ جناح، حزب و طایفه ای نیستیم و شاخصه مان کتاب خدا و سنت رسول الله است.
شیخ ناصر صمدی افزود: شاخصه ی دوم، مساوات است که باید بین همه ی اقشار جامعه تعیین شود که در وهله ی اول خویشتن داری است، اگر مسلمانیم حرمت ها را حفظ کنیم، هتاکی نشود و شخصیتی مورد تخریب و تهدید قرار نگیرد.
وی با اشاره به اینکه کسی را تخریب نکنید گفت: قطعا این انتخابات برای ما ثمراتی داشته است و شما را بنابر اصل قرآن و سنت، به خویشتن داری امر می کنم.
خطیب نماز جمعه شهر اَهِل شهرستان لامرد با اشاره به مسئله ی عدالت محوری تصریح کرد: عدالت در وجود و سیره ی مبارک خلیفه ی دوم مسلمانان تعریف شده است؛ روایت است که روزی خلیفه ی مسلمین، حضرت عمر، در مسیر شام بود که متوجه کوخ نشینان شد، می پرسد این ها چه کسانی هستند؟ پاسخ می شنود که جذامیان ایزدی هستند. خلیفه دستور می دهد که از بیت المال مسلمانان برای این ها حقوق تعیین شود؛ باز می شنود که یاران می گویند این ها جذامیان ایزدی هستند اما پاسخ می دهد که ایزدی و موسوی بودن برای سرای آخرت است، این ها مستضعف و مستمند اند؛ این موضوع، عدالت آن خلیفه ی بزرگوار را نشان می دهد.
شیخ ناصر صمدی در مورد خدمت رسانی اظهار کرد: شخص مورد نظر باید به قرآن و سنت رسول الله اتکا داشته باشد و خدماتی که در حد توانش است نسبت به جامعه و شهرستان انجام دهد و کوتاهی نکند.
وی افزود: از نماینده ی آینده می خواهم که بی واسطه با مردم ارتباط داشته باشد و این اجازه را به مردم بدهد که در جهت ساختنش، نقدش کنند.

فهرست