امام جمعه دهگلان
خط فکری حضرت امام خمینی نشات گرفته از خط فکری پیامبر اسلام بود/شخصیت امام مختص به جغرافیای خاصی به نام ایران نیست
امام جمعه دهگلان گفت: خط فکری حضرت امام خمینی از خط فکری پیامبر عظیم الشان اسلام و خصوصا امام حسین(ع) که در مبارزه با مستکبران و ظالمان الگوی جاودان هستند نشات گرفته است است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمدی ضمن گرامیداشت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی هستیم اظهار کرد: شخصیت بارز امام راحل به عنوان یک فقیه مجتهد و عالم فرزانه و یک مجاهد خستگی ناپذیر در طول دوران انقلاب و قبل از آن مورد توجه بسیاری از روشنفکران جهان بوده است.

امام جمعه دهگلان گفت: خط فکری حضرت امام خمینی از خط فکری پیامبر عظیم الشان اسلام و خصوصا امام حسین(ع) که در مبارزه با مستکبران و ظالمان الگوی جاودان هستند نشات گرفته است است.

وی با بیان اینکه امام خمینی در برابر دشمنان و ظالمان با صلابت و نفوذ ناپذیر بودند، گفت: امام راحل در برابر آزادیخواهان و دوستداران جهان بشریت و اسلام ارتباط پدرانه و دلسوزی به تمام معنا بودند.

امام جمعه دهگلان گفت: امام خمینی(ره) و شخصیت ایشان مختص به جغرافیای خاصی به نام ایران نیست بلکه متعلق به همه آزادیخواهان جهان است.

امام خمینی شخصیتی جهانی هستند

وی با بیان اینکه آنچه در این میان بسیار مهم است شخصیت حضرت امام از دیدگاه غیرمسلمان ها است، گفت:بسیاری از بزرگان شخصیت امام راحل را به عنوان یک شخصیت جهانی و بیدارگر و محکم ایستاده در برابر ظالمان بیان می کنند.

امام جمعه دهگلان افزود: امام خمینی(ره) بنا به گفته یکی از بزرگان از گذشته آمد در حال زندگی کرد و نمایشگر و بیان کننده آینده بود.

وی با اشاره به انتخاب امام خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی بعد از رحلت امام راحل گفت: در همان روز رحلت امام  سکان این نظام الهی با یک تصمیم میمون و مبارک مجلس خبرگان رهبری به دست رهبر انقلاب داده شد.

وی در ادامه به مناسبت ۱۵ خرداد سال ۴۲ هم گریزی زد و گفت: در این زمان لایحه آیالتی و ولایتی مسائلی را تصمیم گیری و تصویب کردند که علیه عزت و منافع مردم بود و مواضع قاطع امام خمینی در این زمینه بسیار تاثیر گذار بود.

در قیام ۱۵ خرداد ۴۲ مردم بصیر و ولایت مدار ایران اسلامی به ندای امام راحل لبیک و به خیابان ها آمدند، اذعان کرد: مردم با انجام تظاهرات و با بیان اینکه در مقابل این تصمیم که تصمیمی است که در راستای تامین منافع استکبار است خواهیم ایستاد خون پاکشان را در راستای مقابله با این تصمیم فدا کردند که قطعا این روز تاریخی برای همیشه در تاریخ خواهد ماند.

فهرست