معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور:
خودباوری در میان جوانان یکی از بزرگترین ثمرات امام راحل و انقلاب شکوهمند اسلامی است
.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام دیلم در نشست علمی بازخوانی و تبیین اندیشه های امام راحل در بین طلاب و روحانیون شیعه و سنی و دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی گنبد کاووس با اشاره به اندیشه والای حضرت امام خمینی (ره) گفت: یکی از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی که امام خمینی (ره) به مردم هدیه نمود خود باوری و ایجاد اعتماد به نفس در میان آحاد ملت ایران اسلامی بود.

وی افزود: در سال ۵۷ انقلابی در میان کشورهای منطقه با رهبری یک شخصیت دینی شکل گرفت که هیچ یک از قدرت های آن زمان قادر به باور چنین رخداد عظیمی نبودند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور تصریح نمود: یکی از دلایل بزرگ دشمنی ابرقدرت ها و استکبار جهانی با ملت ایران، رقم زدن سرنوشت مردم به دست خودشان بوده است و وجود چنین اقتدار و اختیار همچون استخوانی در گلوی دشمنان این مرز و بوم بوده است.

حجت الاسلام دیلم گفت: در شرایط کنونی همه ما نسبت به انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) دو وظیفه و رسالت مهم داریم و اول آنکه شناخت خود را نسبت به آن پیر جماران بیشتر نموده و با اندیشه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی امام راحل آشنا شویم که بازخوانی و تبیین اندیشه های آن بزرگوار برای نسل جوان بویژه دانشگاهیان و حوزویان بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح نمود: دومین وظیفه و رسالت ما نسبت به امام خمینی (ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که این دستاوردها تاثیر گرفته از اندیشه های معمار کبیر انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین دستاورد و میراث امام راحل برای مردم الفت بین سیاست و دیانت، تقویت اعتماد به نفس بین مردم، روحیه خودباوری و خوداتکایی و مقابله با دشمنان و اتحاد و وحدت بین اقوام مختلف بوده است.

حجت الاسلام دیلم گفت: انقلاب اسلامی یک حرکت عظیمی بود برای اینکه خودباوری و اعتماد به نفس را در بین مردم افزایش دهد و دفاع مقدس گونه ملت بزرگ ایران در جنگ تحمیلی با ۸۰ کشور دنیا نشان از باور جوانان با اراده ایران اسلامی به قدرت معنوی و دینی و پیروی از امام بزرگوارشان بوده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار نمود: به فضل الهی ایران اسلامی با اندیشه های امام راحل و تدابیر و منویات مقام معظم رهبری بعنوان الگوی ملت های آزاده سراسر دنیا معرفی گردیده و با مقاومت در برابر فشارهای دشمنان داخلی و خارجی با ایمان و اراده بر سر عهد خود با امام راحل و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی پابرجا مانده است و امیدواریم اندیشه های امام راحل بعنوان کلید موفقیت در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در کشور عزیزمان بصورت کاربردی و اعتقادی سرلوحه همگان قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست