شناسه خبر: 7914

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7914

خطيب جمعه اهل سنت نيلشهر:
خود شناسی مقدمه خدا شناسی است
مولوي عبدالله صاحبي گفت: حضرت علي(ع) در حديثي مي فرمايد، ) مَنْ عَرَفَ نفسَه فقد عَرَفَ ربَّه کسیکه نفس خود را بشناسند به تحقيق خدای خود را خواهد شناخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی عبدالله صاحبی خطیب این هفته نمازجمعه اهل سنت نیل شهر گفت: خداوند متعال را در قبال تمام نعمتهایش شاکر و سپاسگزاریم که به ما نعمت صحت و سلامتی و عافیت را عنایت فرمود تا در مسجد جامع جمع شدیم جهت ادای فریضه نماز جمعه که فرض عین وعید مسلمانها است.

ایشان با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) اظهار داشت: رسول خدا می فرمایند، در بدن انسان قطعه گوشتی هست اگر آن خوب باشد تمام بدن انسان خوب است و اگر آن تکه گوشت فاسد شود تمام بدن انسان فاسد خواهد شد و سه مرتبه تکرار فرمودند آگاه باشید و بدانید که این قلب است.

مولوی صاحبی ادامه داد: قلب ها سه قسم هستند ۱٫ قلب سالم ۲٫ قلب مریض ۳٫ قلب میت و مرده و سلطان تمام بدن قلب انسان است که چشم دیدنش وگوش شنیدنش  وهمه اعضاء فعالیتشان مرتبط به قلب است و از قلب دستور می گیرند لذا قلب عضو مهم بدن است.

خطیب جمعه اهل سنت نیل شهر افزود: روزی که ثروت و مال و دارایی و فرزندان به کار انسان نمی آید تنها انسان های با قلب سلیم هستند که می توانند از معابر سخت عبور کنند.

ایشان در پایان به حدیثی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: بنا به فرموده حضرت علی(ع) مَنْ عَرَفَ نفسَه فقد عَرَفَ ربَّه کسیکه نفس خود را بشناسند به تحقیق خدای خود را خواهد شناخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست