امام جمعه موقت شهر ربط سردشت:
خوشبختی و بدبختی در قیامت تنها و تنها حاصل  اعمال ، کردار و گفتار ما در دنیا است
ماموستا رسول مصطفی زاده امام جمعه موقت شهر ربط سردشت گفت: تنها راه نجات انسان از عذاب قبر و قیامت اعمال خود انسان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا رسول مصطفی زاده، امام جمعه موقت شهر ربط سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه خوشبختی و یا بدبختی در قیامت تنها و تنها حاصل  اعمال ، کردار و گفتار ما در دنیا است پرداخت.

وی افزود: تنها راه نجات انسان از عذاب قبر و قیامت اعمال خود انسان است و مواردی همچون اصل و نسب ، پول و ثروت فاقد ارزش هستند و دردی از انسان دوا نمی کند.

خطیب جمعه با ذکر چندین نمونه از اصحاب و پیامبران بیان کرد: پسر حضرت نوح (ع) تنها بر اثر اعمال خود گرفتار شد با وجود اینکه پسر پیامبر خدا بود اما این مورد برای او ثمری نداشت.

وی در ادامه ی سخنان خود مسلمان واقعی را کسی معرفی کرد که دارای ظاهر و باطن یکسان باشند و تنها نماز خواندن و روز گرفتن و زکات دادن ملاک نیست بلکه مسلمان واقعی باید به گفتار خود عمل کند و در باطن نیز مومن واقعی باشد .

مصطفی زاده در پایان با بیان چهار داستان کوتاه در مورد تاثیر اعمال انسان بر خود انسان و شاهد و ناظر بودن خداوند متعال در همه لحظات بر اعمال انسان ها به سخنان خود پایان دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست