امام جمعه دهگلان:
خیرین از راه اندازی مجدد مدرسه علوم دینی در دهگلان حمایت کنند
امام جمعه دهگلان با تاکید بر ضرورت توجه به روحانیون و طلاب گفت: به این قشر ضعیف بیشتر توجه شود و از خیرین خواست برای راه اندازی مجدد مدرسه علوم دینی در شهر دهگلان کمک کنند.

به گزارش شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان، ماموستا عنایتی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر با اشاره به روز جهانی قدس اظهار کرد: ملتی مانند فلسطین و مردمی بی پناه و مظلوم کسی به دادشان نمیرسد و جبهه مقابل آنان کشورهای خبیث آمریکا و اسرائیل هستند حتی بیت المقدس قبله اول مسلمانان را غصب نموده اند این نشان از جنایات وخباثت آنان است.
وی اضافه کرد: به حول قوه الهی روزی فرا می رسد که این کشور از یوغ ناپاک استکبار رهایی خواهد یافت و از دستبرد جنایتکارانه آنان خارج و بیت المقدس به دامن اسلام عزیز برخواهد گشت.
امام جمعه دهگلان عنوان کرد: حضرت محمد(ص) در مورد عظمت و بزرگی قدس شریف میفرمایند هر رکعت نماز در بیت المقدس معادل با هزار رکعت نماز در سایر مساجد غیر ازمسجد الحرام ومسجد پیامبر (ص) در مدینه است، حضرت عمر قدس را آزاد کرد و به دامن اسلام آورد و بعد از مدتی دوباره قدس توسط یهود اشغال شد.
وی گفت: بار دیگر طی جنگ های صلیبی که انجام شد قدس توسط صلاح الدین ایوبی آزاد شد اما متاسفانه امروزه قبله اول مسلمانان به دست یهودیان صهیونیست و افراطی افتاده است که دشمنی آنان در صدر اسلام تا کنون ادامه داشته است.
وی خاطرنشان کرد: یهودیان پیامبر(ص) را مانند فرزندان خود می شناختند اما از روی لجاجت میگفتند این پیامبر نیست و امروزه قدس را در اختیار خود دارند و دفاع کردن از برادر مسلمان وظیفه شرعی هر انسانی در هرجای دنیا است.
امام جمعه دهگلان عنوان کرد: آیا قوم یهود و مسیحی های افراطی دلسوز اسلام و مسلمانان هستند ابدا، یهودیان در ۲۷ خرداد همین ماه قدس را توسط فردی بنام کوشنر معامله خواهند کرد، آیا مسلمان واقعی به این کار راضی میشوند؟ خداوند منان می داند ما امت حضرت رسول(ص)راضی به این جرم و جنایت قوم یهود نیستیم و خداوند متعال یهود را خوار و ذلیل خواهد کرد.
ماموستا عنایتی در ادامه خطبه در مورد عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان گفت: خداوند قرآن و تمامی کتب آسمانی را در این ماه نازل فرموده است این ماه، ماه خیرات و احسان است.
وی عنوان کرد: خداوند منان در سوره مبارکه جاثیه قرآن را اینگونه معرفی میفرماید این قرآن برای مردم مایه بصیرت است و برای گروهی که یقین دارند هدایت و رحمت است.
وی افزود: اگر میخواهید به هدایت دست پیدا کنید و در مسیر ایمان و روشنایی قرار بگیرید باید از قرآن تبعیت کنید.
امام جمعه دهگلان گفت: حضرت محمد(ص) فرمودند قرآن را تلاوت کنید تا در روز قیامت شفیع شما شود و هدایت انسان مسلمان در جستجوی قرآن است در غیر اینصورت این انسان گمراه خواهد شد.
وی اظهارداشت: حضرت محمد(ص) می فرمایند زمانی خواهد رسید که از اسلام فقط نامش خواهند ماند و قرآن وسیله امرار معاش مردم می شود برای عده ای از خدا بی خبر، مگر می شود بگوییم قرآن را قبول اما این آیه که به ضررمان است آن را رد کنیم .
وی افزود: اگر فردی به یک حرکت کوچک از قرآن ایمان نداشته باشد باید از ایمانش بترسد، خداوند میفرماید وجود نازنین حضرت محمد(ص) از خودتان واجب تر است چون امر پروردگار است و حضرت(ص) از پدر و مادر و فرزند و مال و غیره ارجحیت دارد.
وی اضافه کرد: اصحاب و یاران آن حضرت(ص) به آن مقام و درجه رسیدند همگی جان خود را فدای حضرت می کردند.
وی افزود: همسران حضرت(ص) مادران ایمانداران هستند و کسی که پایبند و گوینده لااله الا الله باشد هیچ وقت به مادر خود توهین نخواهد کرد.
امام جمعه دهگلان عنوان کرد: کسی که به اصحاب و همسران حضرت(ص) توهین و نسبت به آنان بی احترامی نماید در ایمان خودش شک داشته باشد و در مذهب تشییع هم همین گونه است و توهین به مقدسات تسنن و تشییع از دیدگاه اسلام حرام است.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) فرمودند توهین به مقدسات اهل سنت و اصحاب و همسر حضرت(ص) حرام شرعی و توهین به حضرت(ص) است.
ماموستا عنایتی در بخشی دیگر از خطبه در مورد صله ارحام گفت: انسان مسلمان باید نسبت به همدیگر صله ارحام بجا بیاورند این امر شارع مقدس اسلامی و در دین مبین اسلام به این تاکید شده است و به والدین عزیز یاد آورشده نسبت به بجا آوردن صله ارحام بی تفاوت نباشند.
وی با اشاره به توجه و اهمیت دادن به روحانیون و طلاب اظهار داشت: به این قشر ضعیف بیشتر توجه شود و از خیرین خواست برای راه اندازی مجدد مدرسه علوم دینی در شهر دهگلان کمک کنند.
وی با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز و کمبود پارک و امکانات ورزشی، رفاهی و بهداشتی دهگلان از شهردار و شورای شهر خواست که نسبت به این مسئله شهر دهگلان توجه ویژه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست