شناسه خبر: 5963

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5963

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
خیرین شهرستان پاوه در سال گذشته خوش درخشیدند
امام‌جمعۀ پاوه مراسم افطاریه مسجد قباء پاوه ضمن تشکر از زحمات خیرین شهرستان پاوه خاطرنشان کرد: خیرین شهرستان پاوه همواره در کارهای خیر پیش قدم بوده و در سال 97 کارهای ارزشمندی را به سرانجام رسانده و خوش درخشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، به رسم و سنت سال‌های گذشته امسال نیز در چهارمین روز از خرداد سال ۹۸ مصادف با لیالی قدر به دعوت دفتر امام جمعه و هیئت امنای مسجد قبا حدود ۴۰۰ نفر از افراد مختلف بر سر سفره افطاریه مسجد قبا حضور یافتند.

در شبی که مسئولان، ماموستایان، خیرین و همه و همه مهمان سفره الهی بودند بعد از استماع صدای اذان مغرب روزه‌هایشان را بر سر خوان الهی افطار و نماز مغرب را به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه نموده و سپس با محبت و برادری و در کنار هم غذای مختصری صرف نمودند.

بعداز صرف غذا، برنامه مختصری با تلاوت آیات قرآن کریم توسط آقای ملا محسن رستمی آغاز و سپس آقای ملا حیدر احمدی سروده ای را تقدیم حضار نمودند.

در ادامه جناب حاج ماموستا دکتر قادری طی سخنان کوتاهی ضمن عرض خیرمقدم مجدد به‌تمامی حاضران و تشکر از حضور آن‌ها، رمضان را ماه خیر و ماه دعا و محبت دانستند و گفتند: در لیالی قدر قرار داریم که خداوند می‌فرماید خیرات و حسنات شب قدر برابر هزار ماه است؛ ان شاء الله بتوانیم از برکات این شبها به بهترین شکل برخوردار شویم.

وی اضافه کرد: این برنامه سنت بیش از ۱۰ سالۀ ماست که از دوستان دعوت و در این مسجد افطاریه ای در راستای ایجاد محبت بیشتر تقدیم دوستان می گردد؛ امشب هم شبی از آن شب‌هاست که همه ما مهمان رمضان هستیم.

ماموستا دکتر قادری در ادامه به ذکر حدیثی از پیامبر اسلام پرداخت و گفت: پیامبر اسلام می‌فرمایند: هر کس بتواند در ماه رمضان به مسلمانی افطاری بدهد و دل او را شاد کند قطعاً به‌اندازۀ روزۀ آن کس که به او افطاری داده خیر نصیبش می‌شود بدون آنکه چیزی از اجر روزه‌دار کم شود.

امام‌جمعه پاوه تصریح کرد: هدف از تشکیل این جلسه دیدار شما دوستان است که الحمدلله میسر شد؛ ای‌کاش امکانات بیشتری داشتیم و کل شهر را دعوت می‌کردیم، با این اوصاف از کسانی هم که علاقه داشتیم آنها را دعوت کنیم ولی میسور نشد، عذرخواهی می کنیم.

امام‌جمعۀ پاوه ضمن تشکر از زحمات خیرین شهرستان پاوه خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته به لطف خدا و کمک شما خیرین عزیز ۳ مسجد در مناطق زلزله‌زده ساخته شد که مایۀ آبرو و عزت دنیا و قیامت همه ماست؛ همچنین شما خیرین عزیز قریب به ۱۰۰ میلیون تومان به مسجد دولت‌آباد کرمانشاه کمک و در جریان سیل اخیر هم کاروانی عظیم از کمک‌های خیرین عزیز به لرستان اعزام شد. که کارهای ارزشمندی بودند، ان شاء الله خداوند به همه شما جزای خیر عطا فرماید.

ماموستا دکتر قادری در ادامه به اهداف موسسه خیریه قبا پرداخت و گفت: ما به جهت کمک به رونق علم و دانش چند سال است این مؤسسه را راه اندازی کرده‌ایم که تاکنون به یاری پروردگار ۸۶ طلبه از ۹ مدرسه علوم‌دینی باینگان، دوریسان، خانقاه، پاوه، نجار، داریان و نودشه و ۴۵ نفر از روحانیون که وضع مالی خوبی ندارند و جمعی از دانشجویان و ۲۰ خانواده فقیر که تحت حمایت هیچ‌ نهادی نیستند را تحت پوشش قرارداده و ماهیانه مبلغی را تقدیم آنان می‌کنیم. از این بابت خداوند را شاکر و از همه شما و سایر خیرین ممنونیم.

امام‌جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع حساس مملکت اشاره کرد و گفت: امروز مملکت ما در موقعیت خاص و حساسی قرارگرفته و نیاز به وحدت دارد.

وی سپس خطاب به جمعی از مسئولان و رؤسای ادارات و ارگانها گفتند: نیاز اولیه ما تفاهم، وحدت و خدمت به مردم است و باید خیلی هشیار باشیم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در پایان سخنان خود گفت: مجدداً عرض می کنم امروز مملکت ما نیازمند استقامت و وحدت است که ان شاء الله نتیجه این نوع جلسات، وحدت، محبت و حفظ برادری و پیام نهایی آن در کنار مردم بودن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست