دادستان نیجریه بار دیگر محاکمه شیخ زکزاکی را به تاخیر انداخت
دفتر شیخ « ابراهیم زکزاکی» و همسرش در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» اعلام کرد که دادستان کل نیجریه بار دیگر محاکمه رهبر شیعیان این کشور را به تاخیر انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  به نقل از پایگاه خبری لبنانی «العهد»، محاکمه زکزاکی قرار بود در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژانویه سال آینده میلادی ( ۲۰۲۱ ) به منظور استماع اظهارات شاهدان عینی در خصوص اتهامات ساختگی نسبت داده شده به رهبر شیعیان نیجریه برگزار شود.

دفتر وی اعلام کرد: به رغم اینکه دادگاه نیجریه صوری و غیرقانونی است و اتهامات نسبت داده شده علیه شیخ زکزاکی ساختگی می‌باشد، اما به طور مداوم محاکمه وی به تاخیر می‌افتد.

دفتر زکزاکی افزود: دادستان دولت نیجریه ۱۸ اسم را برای استماع اظهارات شش تن از آنان ارائه دادند که دو تن از آنها از افسران ارتش این کشور هستند که تاکنون به همراه چهار غیرنظامی دیگر به اصطلاح علیه شیخ زکزاکی شهادت داده‌اند.

شایان ذکر است که حال عمومی شیخ زکزاکی و همسرش به طور مستمر در بازداشتگاه در حال وخیم‌تر شدن است، زیرا مقامات نیجریه از معالجه آنان و دیدارشان با پزشکان جلوگیری می‌کنند.

ارتش نیجریه در سال ۲۰۱۵ در شهر « زاریا » در مراسم فراهم کردن مقدمات مراسم میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) دست به کشتار شیعیان این کشور زد که در اثر آن صدها مرد و زن و کودک به شهادت رسیدند و پس از آن شیخ زکزاکی را به همراه همسرش بازداشت کردند.

حساب توییتری «جنبش اسلامی نیجریه» سه‌شنبه گذشته اعلام کرد؛ شماری از مردم این کشور در آستانه برگزاری جلسه دادگاهی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه در «ابوجا» تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار آزادی شیخ زکزاکی و همسرش از زندان شدند

فهرست