معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:
 داعش از جهل مردم و جوانان قدرت گرفته است / مبلغین شیعه و سنی امید را در جامعه ترویج کنند
حجت الاسلام و المسلمين مروي بابیان اینکه داعش قدرت امریکا نیست بلکه جهل مردم و جوانان است، گفت: آمریکا کوچک‌تر از آن است که بخواهد قدرتی مثل داعش را علم کنند این جهل مردم و جوانان است که باعث قدرت گرفتن داعش شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حجت‌الاسلام احمد مروی در همایش بزرگ سفیر هدایت، گردهمایی روحانیون شیعه و اهل سنت خراسان که به مناسبت مبعث رسول مکرم اسلام(ص) در سالن همایش‌های ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد مقدس برگزار شد، با مقایسه جامعه عربستان قبل و بعد از بعثت گفت: تفاوت فاحشی بین این دو دوره وجود دارد به‌طوری‌که پیامبر از یک جامعه وحشی یک جامعه بشری به وجود آوردند البته پیغمبر اسلام(ص) و اصحابش مورد رنج‌ها، شکنجه و محدودیت‌های زیادی قرار گرفتند تا این جامعه بشری را شکل بگیرد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: پیامبر از مردم سرزمین حجاز که متشکل از قبایل وحشی بی‌رحم بودند و اکثراً هم باهم خصومت و دشمنی داشتند، توانست یک تمدن بزرگ با فرهنگ به وجود آورد.

وی وحدت و اتحاد را راز موفقیت پیامبر عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین نمونه این اتحاد آشتی بین دو قبیله اوس و خزرج که به خون هم تشنه بودند، بود و به‌واسطه پیامبر(ص) جنگ چندین ساله بین این دو قبیله پایان یافت.

حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: خداوند در قرآن اخوت و برادری که در میان قبایل عرب و مسلمان به ‌واسطه پیامبر به وجود آمد را جزو آیات الهی برشمرده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن درک کرده و می‌داند آن چیزی که موجب رشد جامعه اسلامی‌ شده اتحاد و وحدت است، ابراز کرد: تلاش برای از بین بردن اتحاد بین مسلمانان به زمان حال برنمی‌گردد بلکه همواره دشمنان اسلام در تلاش بودند این وحدت را از بین ببرند.

 

فهرست