رئیس دانشگاه تقریب مذاهب کردستان:
دانشگاه تقریب مذاهب کردستان آمادگی تولید محتوا در مورد شهدای روحانی را دارد
رئیس دانشگاه تقریب مذاهب کردستان گفت: کمیته علمی کنگره شهید ماموستا شیخ‌الاسلام باید به صورت کاملا محتوایی تقویت شود ما به عنوان  دانشگاه مذاهب اسلامی روی آثار، مواضع و موارد این شهید و سایر شهدای روحانی به صورت ویژه بپردازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، مرتضی خسروپناه در نشست شورای راهبردی همایش ملی نکوداشت شیخ شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در سنندج، اظهار کرد: خیزش‌های خوبی در مورد همگرایی در ارتباط و با کرد و کردستان در طول چند سال اخیر انجام شده که نمونه‌ای از این کار برگزاری کنگره مشاهیر کرد بود.

وی افزود: جایگاه سیاسی، مواضع سیاسی، از بعد جایگاه علمی و فقه و غیره می‌طلبد که به بهترین شیوه به شخصیت شیخ‌الاسلام پرداخته شود.

وی با بیان اینکه کمیته علمی این کنگره باید به صورت کاملا محتوایی تقویت شود، گفت: ما آمادگی داریم که در دانشگاه مذاهب اسلامی روی آثار، مواضع و موارد این شهید به ویژه در فقه سیاسی به صورت ویژه بپردازیم.

خسروپناه تصریح کرد: ایران به عنوان منادی وحدت و روحانیون به عنوان پرچمداران این حوزه می‌تواند در راستای تقویت هرچه بیشتر تقریب مذاهب نقش‌آفرینی کنند.

معاون فرهنگی سپاه کردستان هم در این نشست با بیان اینکه برگزاری نخستین نکوداشت شیخ شهید کردستان نیاز به  کار کارشناسی دارد، تصریح کرد: نظرات شهید شیخ‌الاسلام در مورد ولایت فقیه، حکومت اسلامی و مباحثی که در این راستا داشته‌اند باید در همایش نکوداشت این شهید بیشتر مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

مطلب نوری افزود: شخصیت شهید شیخ‌الاسلام باید در قالب این برنامه به مردم به ویژه نسل جوان معرفی شود، به دلیل اینکه کار نشده، آنگونه که باید اینچنین شهدایی به جامعه معرفی نشده‌اند.

وی گفت: زندگی شهدا و کلیدواژه‌هایی که در قالب وصایا برای ما به یادگار گذاشته‌اند بهترین درس‌ها را دارد که باید در جامعه بیش از پیش در راستای الگوسازی آنها تلاش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست