نماینده ولی فقیه در کردستان:
دانشگاه جامعه المصطفی نقش مهمی در ارتقای وحدت اسلامی دارد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: یکی از مجموعه‌هایی که توانسته به تمدن و وحدت اسلامی در سطح کشورهای اسلامی به ویژه در منطقه خاورمیانه کمک کند دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه شنبه در نشست تخصصی نخبگان حوزه و دانشگاه که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نکات مهم گام دوم انقلاب بحث تمدن نوین اسلامی است که رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر ان تاکید داشته اند.

وی افزود: در کردستان با توجه به ظرفیت‌های موجود و نزدیک قومی، مذهبی، زبانی با کردستان عراق، سوریه و ترکیه شرایط بسیار مناسبی برای تاسیس دانشگاهی مانند جامعه المصطفی العالمیه مهیا است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: از کارهای مهمی که در کردستان در راستای ترویج رشته‌های دانشگاهی دینی انجام شده است می‌توان به تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب، سایت شافعی‌نیوز، کتابخانه امام خامنه‌ای که خود علاوه بر عمومی بودن در زمینه کتب دینی اهل سنت به صورت تخصصی مرجع است، نام برد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های کردستان وجود یک دانشگاه مانند جامعه المصطفی العالمیه می‌تواند یک برند باشد, یاداور شد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در کردستان، تاسیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه می‌تواند زمینه پیشرفت علوم دینی و اسلامی را در استان مهیا کند.

وی با اشاره به اینکه برای اینکه پیشرفت و رشد علمی داشته باشیم سعی کرده‌ایم در شهرستان‌ها نیز مدارسی را برای رشد و اخذ مدرک روحانیون راه‌اندازی کنیم, بیان کرد: دانشگاه تقریب مذاهب چند سالی است که فعالیت بسیار موثری دارد و الان نیز به صورت تخصصی از میان روحانیون دانشجو می‌پذیرد و دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه می‌تواند مکملی برای آن باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: با توجه به شرایط کنونی جهان باید نیروهایی تربیت کنیم تا اسلام ناب محمدی را به مردم جهان معرفی کنند و همگی ما باید در راستای اهداف اسلام و پیامبر فعالیت کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست