حجت‌الاسلام مختاری در نشست علمی تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب:
دانشگاه مذاهب وجهه فقهی و نظریه‌پردازی مقام معظم رهبری را به جامعه معرفی می‌کند/ تحجر و قشری‌گری دین را گرفتار عقب‌ماندگی کرده است
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: تحجر و قشری‌گری موجود بعضی از عالمان متعصب، دین را گرفتار عقب ماندگی کرده است و وظیفه دانشگاه مذاهب در جامعه اسلامی این است که از ترویج تفکرات متعصبانه در جامعه جلوگیری به عمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در نشست تمدن نوین اسلامی که پیش از ظهر امروز در این دانشگاه برگزار شد، گفت: سخنان هوشمندانه مقام معظم رهبری درباره تمدن نوین اسلامی نشان از درایت و توجه ایشان به جامعه اسلامی دارد.

وی ادامه داد: تمدن نوین اسلامی بر اخلاق دینی استوار است که مهمترین راه رسیدن به آن توجه به قرآن و فرامین الهی است.

حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: از قدیم الایام بحث تقریب و وحدت مطرح بوده است، ولی به جرات می‌توان گفت که تقریب مذاهب اسلامی از جمله ابتکارات مقام معظم رهبری است و این خود نشان از آینده نگری  و هوشمندی ایشان دارد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از شاخص‌های تمدن اسلامی تفکر و تعقل است که به دنبال آن اجرای کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه پردازی در دانشگاه های ما و دانشگاه مذاهب اسلامی برپا شد.

مختاری با بیان اینکه کرسی‌ها راه ایجاد تمدن اسلامی را هموار کرده است، گفت: تحجر و قشری‌گری موجود بعضی از عالمان متعصب،دین را گرفتار عقب ماندگی کرده است و وظیفه دانشگاه مذاهب در جامعه اسلامی این است که از ترویج تفکرات متعصبانه در جامعه جلوگیری به عمل آورد.

وی‌ تصریح کرد: وظیفه ما این است که چهره فقهی و نظریه پردازی مقام معظم رهبری را به جامعه معرفی کنیم، چرا‌که متاسفانه بعد سیاسی ایشان بیشتر به دنیا معرفی شده است؛ دانشگاه مذاهب اسلامی این آمادگی را دارد که این بعد و چهره نظریه پردازی رهبری را به مردم جهان نشان دهد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در پایان تاکید کرد: با رهبران اسلامی و حرکت عمومی مردم در تحقق نوین اسلامی تاثیر گذار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست